Шановні земляки!
Сьогодні в Україні, в області та нашому районі активно обговорюється питання реформування місцевого самоврядування шляхом створення окремих об’єднаних територіальних громад відповідно з утворенням самостійних адміністративних центрів.
Щоб максимально сприяти процесу формування спроможних територіальних громад та розбудови місцевого самоврядування в Україні, Мінрегіон підготував роз’яснення з низки питань реформи місцевого самоврядування.
У листі Мінрегіону чітко викладено, що одним із головних принципів об’єднання територіальних громад сіл, селищ, міст є принцип добровільності.
Також в Мінрегіоні наголос зробили на тому, що базовими принципами добровільного об’єднання територіальних громад є економічна ефективність та відповідальність.
Методикою формування спроможних територіальних громад, затвердженою постановою КМУ від 08.04.2015 р. №214, визначено, що спроможна територіальна громада – це територіальні громади сіл (селищ, міст), які в результаті добровільного об’єднання здатні самостійно або через відповідні органи місцевого самоврядування забезпечити належний рівень надання послуг, зокрема, у сфері освіти, культури, охорони здоров’я, соціального захисту, житлово-комунального господарства, з урахуванням кадрових ресурсів, фінансового забезпечення та розвитку інфраструктури відповідної адміністративно-територіальної одиниці.
В Нікопольському районі практично кожна сільська рада, де зараз відбуваються обговорення цього питання, висловлюється за створення адміністративного центру на своїй основі.
Проаналізувавши стан проведеної роботи, провівши консультації і перемовини з територіями, ми дійшли висновку, що в нинішніх умовах без належної матеріально-технічної основи фінансового та кадрового забезпечення, роздробленість району на окремі громади призведе до ще більшого занепаду інфраструктури, втрати частини бюджетних закладів, погіршення якості послуг.
Більшість територій втратять правову, організаційну та економічну самостійність. Роздробленість суцільної території району, яка створювалась десятиліттями зусиллями багатьох поколінь, заглибить незручності для селян, що призведе до соціальної напруги та конфлікту інтересів у майбутньому.
У Нікопольському районі є приклад спроб об’єднання двох територіальних громад (Чкаловська та Південна), які завідомо не зможуть стати спроможними.
Тому, зважаючи на реальну ситуацію, звертаємось до вас з пропозицією створення в Нікопольському районі однієї спроможної об’єднаної територіальної сільської громади.
За основу самоврядування пропонуємо взяти систему управління, яка діє в містах обласного підпорядкування. Загальнообраний голова об’єднаної громади буде очолювати раду, а сільські голови оберуться старостами. При цьому буде збережена цілісна система самоврядування в існуючих адміністративних межах району, збережеться повний обсяг надання послуг та контроль за соціально- економічним розвитком. Рада утворить свої виконавчі органи, які від її імені будуть розташовані на підвідомчих територіях за попереднім узгодженням.
Закликаємо вас не робити поспішних необдуманих кроків щодо впровадження раніше запропонованої моделі реформування. Пам’ятаючи про майбутнє, підтримати нашу ініціативу та всебічно обговоривши пропозицію, надати згоду на утворення однієї об’єднаної територіальної громади нашого району.
Дякуємо за порозуміння, сподіваємося на співпрацю. Єднаємось заради майбутнього. Слава Україні!
Громадська спілка «Координаційна рада громадських організацій
та громадських активістів Нікопольського району
Дніпропетровської області»
Джерело: http://vizit.venal.com.ua/