На цьому тижні Нікополь та його мешканці святкують 373 річницю з дня заснування міста. 28-го вересня – у день Святого Микити (покровителя міста) відбудеться загальноміське свято за участю спеціально запрошених зірок, 29 вересня – на нікопольців та гостей міста чекає розважальна програма, підготовлена місцевими колективами. Про це більш детально ми розкажемо пізніше. А зараз поговоримо про те, що значного відбулося в Нікополі протягом року – з минулого дня його народження до сьогодні.
Наймасштабнішим проектом, що почав реалізовуватись у 2011 році в Нікополі – стала медична реформа. В рамках експериментального проекту з медичної карти Нікопольщини зникли такі об’єкти як 3-я міська лікарня та лікувально-діагностичний центр. Було створено Первинний центр медико-санітарної допомоги, а поліклініки перейменували на амбулаторії. У лікарських кабінетах почали проводити ремонти.
В рамках реформи терапевтів почали перекваліфіковувати на універсальних лікарів – сімейних. Кожен такий лікар має укласти угоду та обслуговувати до півтори тисячі пацієнтів.
Зміни дійшли і до Нікопольської медичної станції швидкої допомоги. Оновився автопарки – станція отримала 10 нових сучасних автомобілів марки Пежо. Можливо, це допоможе «Швидкій» виконувати встановлені нормативи прибуття на виклик.
У 2012 в Нікополі подорожчав проїзд у громадському транспорті. Тариф склав 2 гривні 50 копійок. Наряду з цим у місці з’явився соціальний транспорт з тарифом, вполовину меншим, і безкоштовним проїздом для пільгових категорій городян.
Серйозну увагу влада приділила і маленьким мешканцям нашого міста. За рік у Нікополі силами влади та підприємств було встановлено кілька десятків дитячих майданчиків. Не залишився без уваги і спорт. З’явився соціальний дитячий тенісний корт. Він був побудований на кошти єврейської спільноти та при підтримці генерального директора ВНЦ «Трубосталь» Олександра Фельдмана.
До комунальної власності повернули спортивний зал «Спартак». А міська влада заявила про далекосяжні плани – на базі манежу на стадіоні Металург побудувати басейн і льодову арену.
Відкрили додаткові групи в дитячих садках і почали реконструювати «Перлинку» - дитячий заклад, який був зачинений протягом 16 років. таким чином хочуть не тільки скоротити, але і зовсім позбутися черг до дитячих садків.
В рамках програми «Новій Дніпропетровщині – нові стандарти освіти» в школах запроваджуються електронні щоденники та журнали. Усілякими силами намагаються відійти від готівки у школах: на потреби навчального закладу або за перебування там дитини батьки повинні платити через банк. У школах також планували встановити термінали, а школярам видати пластикові картки Джуніор, через які вони повинні були розплачуватись, наприклад, за харчування. Але наразі цього так і не відбулося, як не з’явились і соціальні карти пільговиків для безкоштовного проїзду в автобусах.
Серед невирішених залишилась проблема безпритульних тварин. Для них не побудували притулку, стерилізацією собак теж ніхто не займався. Гостро ця проблема проявилась із появою хворого на сказ собаки на мікрорайоні Жуковський, який покусав шістьох мешканців міста.
У 2012 у Нікополі було надано російській мові статус регіональної. Парки та сквери отримали господаря – тепер за них піклується комунальне підприємство «Паркове господарство». А сквер біля виконкому перестав бути безіменним. Йому дали назву «Парк 80-річчя заснування Дніпропетровської області».
Серед приємних подій можна виділити те, що Нікополь був гідно представлений на Всеукраїнській виставковій акції «Барвиста Україна». Рекламно-поліграфічний центр «Січ» презентував видавничу літературу – альбом «Нікополь очима художників». Саме він переміг в номінації «Краща поліграфічна продукція року».
Крім усього зазначеного, в цьому році на багату історичну спадщину Нікополя та історико-культурні перспективи звернула увагу держава. Верховна Рада ухвалила постанову про відзначення на державному рівні 360-річчя заснування Чортомлицької Січі.
Источник: НТМ