Спека та пекуче сонце не завадили українцями цими вихідними зібратись поблизу Капулівки, щоб вшанувати пам'ять легендарної історичної постаті, видатного сина українського народу – кошового отамана Запорозької Січі Івана Дмитровича Сірка. Хоча дата й не кругла, туди прибули представники влади, козацькі організації, творчі колективи з усієї країни і просто небайдужі до історії рідного краю. Побувала на заході і наша знімальна група.
З самого ранку – більше +30, але це не зупиняє людей: автобусами, автомобілями чи своїм ходом вони прибувають до пам’ятника легендарного Івана Сірка – 12 разів поспіль обраного отаманом Запорозької Січі та Війська Запорізького Низового. Біля меморіалу зібрались сотні. Кожен знайшов заняття до душі: хтось вибирав сувеніри, хтось – купував вишиванки. Офіційна частина розпочалась з приїзду обласної, міської та районної влади.
Для Дніпропетровщини такі дати – особливі, адже вона – колиска українського козацтва. П’ять з восьми Січей були розташовані на території нашої області. Ще у 2007 році депутати облради затвердили програму розвитку козацтва і усіляко підтримують цей рух.
Зараз Верховною Радою прийнято постанову про святкування на державному рівні 360-річчя Чортомлицької Січі. Також проведені роботи по затвердженню охоронної зони навколо пам’ятника республіканського значення «Могила Івана Сірка».
Пам'ять отамана вшанували хвилиною мовчання, збройним залпом та покладанням квітів до меморіалу. Далі всі відправились на Співоче поле на фестиваль козацької пісні «Звідси воля розлилася...». чимало персоналій можна було зустріти на святі Сірка. Микола Брей – приїхав на могилу отамана, щоб подивитись на власну роботу – саме він відлив пам’ятник, до якого вже 32 роки поспіль з’їжджаються українські козаки.
Не вперше в Капулівці і народний фольклорний гурт «Криниця» з Підгороднього. Вони – учасники козацького фестивалю. Кажуть: не вистачає на подібних заходах молоді.
Відкривав фестиваль квартет «Заграва» піснею «Лише в нас на Україні». Вони з села Першотравневе і щорічно бувають на святі Сірка.
І хоча в цьому році до берегів Співочого поля не причалила козацька чайка, свято вдалося на славу. Українці пам’ятають та шанують своє історичне коріння та козацькі традиції.
Источник: НТМ