Сьогодні розлучені батьки досить часто звертаються за порадою до служби у справах дітей щодо усунення перешкод в спілкуванні та вихованні з дітьми.
Шановні батьки пам’ятайте, що відповідно до статті 157 Сімейного Кодексу України батько і мати мають рівні права та обов’язки щодо своїх дітей. Питання виховання дитини вирішується спільно.
На превеликий жаль багато хто з батьків після розлучення намагаються манипулювати почуттями дітей з метою помсти другому з батьків.
Є речі, які ніколи не треба робити ні за яких обставин, в іншому випадку ви ризикуєте втратити довіру своєї дитини і преректи її на душевні страждання.
Формування емоційно здорової дитини залежить від спілкування її з обома батьками. Травматичність розлучення батьків зростає ще й у зв’язку з тим, що руйнування сім’ї не є наслідком вибору самої дитини, вона змушена змиритися з батьківським рішенням, хоча часто руйнування сім’ї може бути для неї крахом всього її світу, діти почуваються відкинутими і занедбаними.
Дорогі матері, ви є жінками, берегинями прошу не перешкоджайте батьку бачитися та спілкуватися з дітьми!
Якщо в дитинстві позбавити хлопчиків достатнього спілкування з батьком, вони або засвоюють «жіночий» тип поведінки, або створене уявлення про чоловічу поведінку, як протилежну жіночий і не сприймають всього того, що намагається прищепити їм мати.
Виховані без батьків хлопчики виявляються менш зрілі і цілеспрямовані, не відчувають себе в достатній безпеці менш ініціативні й урівноважені, в них важче розвивається здатність співчувати, керувати своєю поведінкою, у майбутньому їм набагато важче буде виконувати свої батьківські обов’язки.
Дівчатка виховані без батьків, менш успішно формують уявлення про мужність, надалі у них менше шансів правильно розуміти своїх чоловіків, синів та виконувати роль дружини та матері. Любов батька дуже важлива для впевненості в собі та формуванні свого жіночого образу.
Діти виявляють різну реакцію на ситуацію з розлученням батьків. До глибоких дитячих страхів відноситься і страх втратити, як маму так і папу.
Іноді діти бувають настільки травмовані цим, що відчувають себе беззахисними, безпорадними, виявляють свою збентеженість, розгубленість і страждання. Є діти, які ззовні ніяк не реагують на розлучення батьків, але це не означає, що вони не переживають.
Хочу наголосити на тому, що розірвання шлюбу між батьками не впливає на обсяг інших прав і не звільняє їх від обов’язків щодо дитини. Але на практиці тому з батьків хто проживає окремо від дитини, реалізувати це право практично неможливо, особливо коли це питання не вирішується мирним шляхом.
У разі виникнення спору щодо участі у вихованні та спілкуванні з дитиною один з батьків, що проживає окремо від дитини, подає службі у справах дітей за місцем проживання дитини заяву, копію паспорта, довідку з місця реєстрації (проживання), копію свідоцтва про укладення або розірвання шлюбу (у разі наявності), копію свідоцтва про народження дитини.
Працівник служби у справах дітей проводить бесіду з батьками, а у разі потреби, також з родичами дитини. До уваги береться ставлення батьків до виконання батьківських обов'язків, особиста прихильність дитини до кожного з них, стан здоров'я дитини та інші обставини, що мають істотне значення.Орган опіки та піклування виносить відповідне рішення в якому обов’язково вказується графік зустрічей з дітьми.
Ситуація з розлученням надзвичайно сильно впливає на психічний стан дитини, а тому потребує дій щодо зменшення цього удару та допомоги дітям повноцінно та гармонійно розвиватися. Саме тому головне завдання батьків, що розлучаються, – мінімізувати страждання всіх сторін, що приймають участь.
Батьки бережіть та любіть своїх дітей, розумійте та підтримуйте їх, вони є заручниками обставин, які Ви їм створюєте.
Служба у справах дітей Нікопольської міської ради завжди рада бачити вас за адресою: м. Нікополь, вул. Електрометалургів, буд. 17/1, каб. № 2, каб. № 3, та допомогти розібратися в скрутній ситуації.