Туризм – це не тільки далекі величезні гори, тяжкі величезні рюкзаки та інший дорогий спецодяг. Насолодитися принадами туризму можна легко, навіть не виїжджаючи за межі рідної області.
Так ми і зробили, влаштувавши собі тур вихідного дня до Марганецьких плавнів. Я давно вже хотіла наживо побачити, що ж представляє собою це легендарне природне явище, яким раніше славився і Нікополь, та, на жаль, на сьогодні не зберіг.
Дякувати, що є у Марганці ентузіасти, які ретельно досліджують рідний край і з задоволенням діляться інформацією, влаштовуючи тематичні походи.
Так, я вже декілька років спостерігаю за краєзнавчими ініціативами марганчанина Мар’яна Корбута. Молодий хлопець – такі як він більше розбираються у світі віртуальному, аніж реальному – цей кропітливо збирає історичні та природні дані про землю, на якій виріс, і з властивим йому захопленням передає їх людям.
Цієї суботи бажаючих послухати Мар’яна, а також його колегу по «Марганцю туристичному» Олександра Малишка, зібралося більше 15 дюдей. До того ж, майже половина з них була із Нікополя.
Цікаво, що у Марганці дістатися до плавнів можна досить швидко. Ось тобі центр міста, а буквально через 10 хвилин – вже ліс в’язів та верб, переплетених між собою у давніх обіймах. Це залишки колись потужного Великого Лугу – батька для українського козацтва.
Ми відчули цю дивну атмосферу. Ходили стежками плавнів, заходили на давні річні кладки (хтось із екскурсантів навіть встиг з необачності трохи зануритися у воду), переходили старі залізні мостики, дивилися навкруги з високої Козацької вежі, побачили атомну станцію з незвичного для нікопольського ока ракурсу. А на так званому острові, у володіннях козака Миколи Ялового, ми спробували з джерела місцевої цілющої води та насолодились видом сучасного Каховського моря.
Отож, тур вихідного дня вдався - завдяки людям, що цінують свою батьківщину та готові витрачати свій час та енергію на її популяризацію.
Алёна Зинченко
Джерело http://nikopolnews.net