Автомобільна дорога республіканського значення «Кіровоград – Запоріжжя» слідує через Нікополь. По ній щодня і щоночі проїжджають сотні автівок. Вони руйнують наші автошляхи, стан яких і без цього залишає бажати кращого.
Дихати цими вихлопами доводиться всім мешканцям міста. Та найбільше – жителям прилеглих домівок. Неллі Антонівна більше 40 років прожила в будинку понад трасою. Гуркіт машин, що проїжджають щодня і щоночі, сморід бензину, пил та бруд – ось таке у них сусідство.
Ділянка траси, прокладена по місту, проходить повз дві школи. Школярі і вдома, і в навчальному закладі пильно вивчають правила руху.
Правила вчать недаремно. Траса аврійнонебезпечна. ДТП на ділянці по вулиці Героїв Чорнобиля працівники травмпункту називають стандартними.
Занепокоєні наявністю в місті ділянки траси республіканського значення й екологи. Оксиди вуглецю, азоту, діоксини сірки, сажа, токсичний та канцерогенний бєнзапірен – ось що додають автомобілі до «коктейлю» повітря Нікополя, вже й так сповненого викидами промислових підприємств. Як результат – зростання онкологічних захворювань та генетичних порушень.
Вигоду від об’їзної дороги мали б не тільки нікопольці, але і водії. Переваги для них: відсутність великої кількості світлофорів, пішохідних переходів та можливість їхати на більшій швидкості, ніж по місту.
Проблема відсутності об’їзної дороги в Нікополі порушується не перший рік. Ще в 1984 році Дніпропетровська облрада прийняла Постанову про розвиток міста, що передбачала і будівництво об’їзної. Наприкінці 90-х частину цього плану виконали – з’явилась, як її називають в народі «мала об’їзна». І все. Віз і нині там.
Повернутись до ідеї будівництва так необхідної місту об’їзної вирішив депутат облради та гендиректор «Трубосталі» Олександр Фельдман. Фактично за рахунок коштів підприємства «Трубосталь» спеціалісти Дніпропетровського філіалу Українського державного інституту з проектування об’єктів дорожнього господарства розробили чотири варіанти проходження об’їзної дороги повз Нікополь. Детальну карту-схему надрукував на своїх шпальтах «Проспект Трубників». Листи з розробленими варіантами та технічним висновком експертів були спрямовані міському голові та в міську раду. Справа – за ними.
Источник: НТМ