Нікопольщина – край розташування п’яти Запорозьких Січей: Томаківської, Базавлуцької, Микитинської, Чортомлицької та Нової Січі. Козацька спадщина нашого краю розкриває неабиякі туристичні перспективи. І ось цьому питанню приділив увагу новостворений Благодійний фонд «Славетна Січ». Політичні та громадські діячі, підприємці та науковці об’єднались над ідеєю створення поблизу могили Івана Сірка історико-культурного комплексу «Чортомлицька Січ».
Розпочалось все зі знайомства з місцем розташування Чортомлицької Січі – біля могили Івана Сірка. Саме тут, на Співочому полі, збираються відтворити автентичний побут і дух Січі, що була заснована в цій місцевості 359 років тому. І тим самим відновити історичну справедливість: не Хортиця, а наш край козацький. Він був місцем розташування 5 Запорозьких Січей.
Нікопольщина – справжній козацький край. Та не всі ще розуміють, як важливо відродження історичної пам’ятки. А по декуди і взагалі без поваги ставляться до рідної землі та її історії.
Концепція історико-культурного комплексу «Чортомлицька Січ» належить благодійному фонду «Славетна Січ». Його засновники народні депутати України Леонід Кожара та Павло Жебрівський, Герой України та поет Дмитро Павличко, громадський діяч Ольга фонШталінбєрг, депутат Дніпропетровської облради Олександр Фельдман, громадський дія Володимир Буштаренко. Підтримує таку ідею і світова українська діаспора.
Ідеєю відновлення Січі зацікавився генеральний директор Трубосталі, депутат обласної ради Олександр Фельдман. Тим паче, він вже надавав свою допомогу при відбудові пам’ятника Івану Сірку.
Загалом на відбудову історичного комплексу за підрахунками необхідно 22 мільйони євро. Приблизна площа, що займатиме Чортомлицька Січ – 20 гектарів. Це буде діюча січ, де кожний турист зможе не тільки придбати сувеніри, але і долучитися до козацьких розваг та переночувати в справжнісінькому курені.
Проект Чортомлицької Січі вже отримав схвальну оцінку від губернатора Дніпропетровщини на виставці Барвиста Україна. Олександр Вілкул доручив голові райдержадміністрації вирішити питання відведення землі для реалізації проекту.
Що ж стосується термінів відбудови Чортомлицької Січі, то вони дуже оптимістичні, якщо не сказати – фантастичні. Існує бажання зробити це до 360 річниці заснування Січі – тобто у 2012 році. Чи вдасться втілити ідею у життя за такий короткий строк – покаже час. Та без сумніву, відбудова Чортомлицької Січі зробить Нікопольський регіон – туристичним центром. І позитивно вплине на інвестиційний клімат усієї області. Дніпропетровщина робить ставку на розвиток туризму, і було би гріх не підтримати проект відтворення Чортомлицької Січі, яка стане візитівкою нашого регіону.
Наприкінці зустрічі усім присутнім історик та археолог Мирослав Жуковський продемонстрував свою знахідку – фрагменти глечика арійців, що він знайшов біля пам’ятника Івану Сірку.
Источник: НТМ