Останнім часом жителі Дніпропетровщини стають жертвами нового виду шахрайства. За допомогою мережі Інтернет та дошок оголошень люди розміщують інформацію про продаж речей та вказують номер свого банківського рахунку, куди потрібно переказувати гроші. Їм телефонують шахраї та висловлюють бажання придбати речі і перерахувати гроші. Керуючись телефонними вказівками зловмисників, продавці повідомляють секретне питання (найчастіше, це дівоче прізвище матері), Пін-коди та інші дані, за допомогою яких шахраї знімають з картки усі гроші.
Так, 20 січня до 36-річного жителя м. Кривий Ріг, який розмістив оголошення про продаж телевізора та мобільного телефону, зателефонував невідомий та захотів придбати названі речі. Домовившись про купівлю, чоловік запропонував продавцю отримати гроші через банкомат. Але оскільки він є юридичною особою, йому потрібно повідомити деякі додаткові данні. Таким чином, за вказівкою шахрая, вважаючи, що вводить код для отримання грошей, потерпілий переказав на рахунок зловмисника 13 тисяч гривень.
Цього ж дня до жителя Дніпро-дзержинська зателефонував невідомий, який представився працівником дистри-б’юторської компанії та запитав, чи актуальна інформація про продаж мобільного телефону, розміщена на одному із сайтів. Від радості, що знайшовся покупець, чоловік погодився отримати гроші через банкомат. За вказівкою невідомого, продавець перерахував більше 9 тисяч гривень зі своєї кредитної картки на рахунок зловмисника, вважаючи, що вводить код для отримання грошей.
За цими фактами розпочато кримінальне провадження за ч. 1 ст. 190 Кримінального кодексу України (шахрайство). Зловмисникам загрожує штраф до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк до 240 годин, або виправні роботи на строк до 2-х років, або обмеження волі на строк до 3-х років. Міліція вживає заходи для встановлення та затримання зловмисників та вилучення викрадених коштів.
Тож міліція ще раз нагадує про правила, яких треба дотримуватись, щоб не поповнити ряди жертв шахраїв:
- не повідомляйте інформацію про платіжну картку або картковий рахунок, наприклад ПІН-код, паролі доступу до рахунків, термін дії платіжної картки, кредитні ліміти, персональні дані тощо;
- для оплати товарів (послуг) через мережу Інтернет використовуйте окрему платіжну картку з граничним лімітом, яка передбачена тільки для цього та не дає змоги здійснювати з її використанням операції в торговельній мережі та зняття готівки;
- використовуйте сайти тільки відомих і перевірених Інтернет-магазинів.
Крім того, ми попереджаємо про телефонні шахрайства, коли зловмисники телефонують та повідомляють, що ваші родичі (син, донька, чоловік) затримані за скоєння правопорушення, злочину чи ДТП і для «вирішення ситуації» необхідно перерахувати гроші чи передати через таксі. Це типова та широко розповсюджена схема, за якою багато громадян переказали значні суми грошей на рахунок шахраїв. Будьте пильними!
Источник: Никопольская правда