На співочому полі обрали учасників АТО

На співочому полі обрали учасників АТО

Минулими вихідними до могили Івана Сірка на щорічне вшанування кошового отамана завітали козаки зі всієї України. Суботнім ранком біля пам’ятника відбулось покладання квітів та посвята у козаки. Святкові заходи продовжились на Співочому полі, де розташувався польовий табір, в якому зустрілись козаки з Дніпропетровська, Нікополя, Запоріжжя, Полтави, Кривого Рогу, Києва, Ялти та Західної України. За обіднім столом обговорили нагальні питання сьогодення і обрали найсильніших побратимів для відправки у зону АТО. Не гаючи часу, вони одразу іпоїхали.

Серед присутніх можна було зустріти маленьких козачок з козачатами із Запоріжжя.Вони є вихованцями громадської дитячої козацької організації «Молода Січ». Під час святкових заходів у дітей відбувались польові збори в нашій місцевості, які закінчились 5-го серпня. Я поцікавилась ставленням дітей до козацької справи і до історії. Вони сказали, що їм подобається жити за старовинними звичаями, пізнавати історичне минуле свого народу. Під час навчання дітлахи досконально вивчають українську мову та бойові види мистецтва. І при цьому не забувають про шкільне навчання. По словам отамана Анатолія Миколайовича Шеремета, трієчників серед його підопічних немає. Козаками або Берегинями стають молоді юди, яким виповнилося, відповідно, 18 і 14 років. А починають вивчати козацьку справу з семи. Хлопців поділяють на козачат (7-10 р.), джур 10-14 р.) та молодиків (14-18 р.).

НА СПІВОЧОМУ ПОЛІ ОБРАЛИ УЧАСНИКІВ АТО

А у дівчат таке розподілення: Леля (7-10 р.), Богиня Дана (10-14 р.). Але у всіх, незалежно від посади, днакові футболки із зелено-малиновою емблемою, що має всередині зірку і означає відданість у житті. Під час святкових заходів малеча сама собі готувала їжу, охороняла свої палатки уночі та купалась у річці. А ввечері брала участь у змаганнях серед дітей. Такі ж самі змагання ідбулись і серед дорослих козаків. На початку серпня біля Капулівки було шумно та весело. Адже там зібралось українське козацтво, яке брало часть в різноманітних конкурсах, запрошувало охочих до своїх імпровізованих Січей, аби нагодувати їх смачними стравами. Молодь розважалась у козацьких забавах, спілкувалась з українськими письменниками. Протягом всього дійства у наметовому містечку можна було придбати українські сувеніри, рушники та вишиванки. І лише єдине не давало спокійно відпочивати… Ні на хвилину не залишала присутніх думка про події на сході…

Марина Щученко

Источник: Никополь-ART

Читати попередню

Як солдати до ветеранів ходили

Читать наступну

Фотопроект «Духи міста» ФОТО

Останні новини

Каталог підприємств Нікополя

+ Додати підприємство