Минулими вихідними до могили Івана Сірка на щорічне вшанування кошового отамана завітали козаки зі всієї України. Суботнім ранком біля пам’ятника відбулось покладання квітів та посвята у козаки. Святкові заходи продовжились на Співочому полі, де розташувався польовий табір, в якому зустрілись козаки з Дніпропетровська, Нікополя, Запоріжжя, Полтави, Кривого Рогу, Києва, Ялти та Західної України. За обіднім столом обговорили нагальні питання сьогодення і обрали найсильніших побратимів для відправки у зону АТО. Не гаючи часу, вони одразу іпоїхали.
Серед присутніх можна було зустріти маленьких козачок з козачатами із Запоріжжя.Вони є вихованцями громадської дитячої козацької організації «Молода Січ». Під час святкових заходів у дітей відбувались польові збори в нашій місцевості, які закінчились 5-го серпня. Я поцікавилась ставленням дітей до козацької справи і до історії. Вони сказали, що їм подобається жити за старовинними звичаями, пізнавати історичне минуле свого народу. Під час навчання дітлахи досконально вивчають українську мову та бойові види мистецтва. І при цьому не забувають про шкільне навчання. По словам отамана Анатолія Миколайовича Шеремета, трієчників серед його підопічних немає. Козаками або Берегинями стають молоді юди, яким виповнилося, відповідно, 18 і 14 років. А починають вивчати козацьку справу з семи. Хлопців поділяють на козачат (7-10 р.), джур 10-14 р.) та молодиків (14-18 р.).
НА СПІВОЧОМУ ПОЛІ ОБРАЛИ УЧАСНИКІВ АТО
А у дівчат таке розподілення: Леля (7-10 р.), Богиня Дана (10-14 р.). Але у всіх, незалежно від посади, днакові футболки із зелено-малиновою емблемою, що має всередині зірку і означає відданість у житті. Під час святкових заходів малеча сама собі готувала їжу, охороняла свої палатки уночі та купалась у річці. А ввечері брала участь у змаганнях серед дітей. Такі ж самі змагання ідбулись і серед дорослих козаків. На початку серпня біля Капулівки було шумно та весело. Адже там зібралось українське козацтво, яке брало часть в різноманітних конкурсах, запрошувало охочих до своїх імпровізованих Січей, аби нагодувати їх смачними стравами. Молодь розважалась у козацьких забавах, спілкувалась з українськими письменниками. Протягом всього дійства у наметовому містечку можна було придбати українські сувеніри, рушники та вишиванки. І лише єдине не давало спокійно відпочивати… Ні на хвилину не залишала присутніх думка про події на сході…
Марина Щученко
Источник: Никополь-ART