22 червня 1941 року о 4-й ранку Німеччина напала на Радянський Союз. Так почалась Велика Вітчизняна війна. У Нікополі традиційно вшанували пам’ять загиблих та згадали цей чорний день історії. Мітингів відбулось кілька: один, о четвертій годині ранку, провели прикордонники біля пам’ятника Віктору Усову. На меморіалі воїнам-трубникам відкрили нове прізвище. Загальноміське вшанування відбулось біля меморіалу Слави.
Вчені-історики й досі підраховують людські втрати в цій війні. І хоча пройшло вже багато років, її відлуння триває – знаходяться все нові імена солдатів. Так пошукова група на чолі з істориком Мирославом Жуковським при підтримці депутата облради та генерального директора «Трубосталі» Олександра Фельдмана провела масштабну роботу та знайшла не тільки дані про воїнів-трубників, а й нові прізвища. Всі знайдені викарбували на пам’ятнику воїнам-трубникам. 22 червня тут з’явилось ім’я Миколи Кравченка. Роками його донька не могла домогтися справедливості, щоб ім’я батька було на стелі пам’яті. Каже, навіть квіти нікуди було покласти.
Тисячі трубників і нікопольчан покинули свої робочі місця і пішли на фронт. Служили в різних військових частинах армії. Повернулись далеко не всі. І досі немає точної цифри загиблих. Тож пошукова робота продовжиться.
Загальноміський мітинг пам’яті відбувся біля меморіалу слави. Нікопольці вшанували всіх загиблих в жорстокій війні воїнів.
Нікопольці вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання та збройним залпом. До підніжжя пам’ятника лягли квіти.
Источник: НТМ