За вікнами поки що стоїть доволі погожа осінь, але невдовзі полетять перші білі мухи, мороз скує дощові калюжі, а потім і сивий Дніпро. Звичайно, для дітей і дорослих це чудова нагода покататися на лижах і ковзанах, а для птахів зима – важка пора. Саме в цей час, коли їм дуже важко знайти корм під снігом,та немає з чого напитися води, ми повинні допомогти своїм маленьким крилатим друзям і помічникам.
Молодші учні середньої школи № 6 із задоволенням долучилися до природоохоронної акції «Допоможи зимуючим птахам» Так, у 1-Б класі класний керівник Тетяна Вікторівна Головко провела цікаву бесіду про одних із найцікавіших, найкращих створінь природи – птахів, які здавна приваблюють людину своєю можливістю літати, барвами, поведінкою, винятковим різноманіттям.Але кожен вид по-своєму пристосований до кліматичних умов та по-різному реагує на несприятливі зміни зовнішнього середовища. Багато птахів на зимовий період відлітають до теплих країв, але чимало й залишається разом з нами у рідній місцевості.Ми так радіємо їх присутності, бо з ними зима яскравіша!
Батьки школярів відразу відреагували на проведення акції і включилися в роботу. Разом з учнями зладнали годівнички, які потім були розвішені на шкільній території, дослідили «смаки» кожного виду птахів, та заготували відповідні корми – зерна пшениці, пшона, насіння соняшника, гарбуза, дині, плоди горобини, калини. Іще в годівничку можна покласти крихти білого хліба, а для синичок на гілках дерев приладнати шматочки несолоного сала.
В цей день сюрпризи отримали не лише наші улюбленці. Від Тетяни Вікторівни на кожного учня чекала «Подяка» за чуйність і турботу до долі зимуючих пташок, а їхніх батьків – персональна «Подяка» за виховання дбайливого ставлення дитини до природи рідного краю, за розвиток почуття відповідальності та практичну допомогу у виготовленні цікавих та оригінальних годівничок для птахів.
І відтепер школярі кожного дня будуть приходити до власноруч виготовлених їдалень-рятівничок, щоб упевнитися в тому, що вони вщент заповнені зернятками, і потурбуватися, – а може ще щось потрібно пернатим.
Всім небайдужим родинам ще не пізно долучитися до акції – подбати про пташок біля оселі, даючи шанс на життя нашим беззахисним друзям.
Людмила Міщенко
Источник: Никополь-ART