20 листопада в Центральній дитячий бібліотеці відбувся семінар-тренінг «Бібліотеки, як осередок культурного та духовного розвитку дитини», на якому були присутні шкільні бібліотекарі з 26 шкіл міста та працівники бібліотек-філій Нікопольської ЦБС. Гостями семінару були спеціалісти обласної дитячої бібліотеки м. Дніпропетровська – завідуюча відділом обслуговування та провідний бібліограф.
Відкрився семінар вступним словом директора Нікопольської ЦБС Олени Стовби, яка привітала присутніх, побажала цікавої та плідної роботи, і відзначила, що такі професійні зустрічі дають нам поштовх рухатися далі, розвиватися, відбудовувати нову бібліотечну стратегію в місті.
З консультацією «Популяризація сучасної української книги серед дітей»виступила заступник директора по роботі з дітьми Ася Мочньова, яка наголосила: «Щоб наш з вами читач знайшов українську книгу на полиці і зацікавився нею, потрібно її запропонувати та порадити».
Завідувачка методичним відділом ЦБС Олена Каракуша представила«Форми популяризації української літератури в роботі дитячих бібліотек:актуальне, корисне,нове».Присутні були ознайомлені з цікавою інформацією щодо літературних конкурсів та премій, а також про заходи, завдяки яким українська книга стає популярною та модною.
Досвідом роботи поділилася бібліотекар філії №3, координатор Центру народно-прикладного мистецтва«Майстри Нікополя»Марина Кузнєцова. Центр об’єднав майстрів з техніки декупажу, косоплетіння, виробів з соленого тіста («мукосольки»), ляльок-мотанок, вишивки та інших. А завдяки проведенню майстер-класів читачі приймають безпосередню участь у виготовленні поробок.
Про історію створення та діяльність Центру духовного відродження «Зернятко» розповіла завідувачка дитячої бібліотеки-філії №6 Людмила Салміна. Фахівці Центру співпрацюють із священиками Спасо-Преображенського собору, запрошуючи їх на духовні зустрічі з читачами.
Свій досвід роботи представили завідувачки шкільних бібліотекЗОШ №20 та №22,які розповіли про різноманітні заходи з просування дитячого та підліткового читання, популяризації бібліотечних знань, співпрацю з бібліотеками Централізованої бібліотечної системи міста, краєзнавчим музеєм тощо. Їх виступи були проілюстровані електронними презентаціями.
Художня література має великий вплив на формування дитини, утвердження моральних цінностей. «Через книгу – до дитячих сердець» —так називався огляд сучасної української дитячої літератури, який провела бібліотекар ЦДБ Людмила Фектістова. З новими книжками сучасних українських авторів і видавництв були ознайомлені слухачі семінару.
З цікавою тренінг-програмою«Бібліотеки – як центри підтримки громади в умовах воєнної загрози: робота з внутрішньо переміщеними особами (ВПО)» виступили фахівці обласної бібліотеки для дітей. Активну участь приймали присутні бібліотекарі у виконанні тренінгових завдань, мета яких – навчити оказувати посильну інформаційну допомогу переселенцям зі сходу.
І на завершення програми методист по бібліотечним фондам відділу освіти Тетяна Юрич висловила подяку за співпрацю та цінну інформацію щодо професійних форм та методів у роботі з дітьми.
Ася Мочньова - заступник директора ЦБС по роботі з дітьми КЗ «Нікопольська міська ЦБС»
Источник: Никополь-ART