До управління праці та соціального захисту населення звертаються громадяни, внутрішньо переміщені особи (ВПО) за роз’ясненнями щодо соціального захисту та використання своїх прав для забезпечення власних потреб на законодавчому рівні. Пропонуємо перелік найбільш поширених питань з якими звертаються переселенці.
Як переселенцю отримати довідку про взяття його на відповідний облік?
Довідка видається управлінням праці та соціального захисту населення (управління ПСЗН) після письмової заяви переселенця. Термін дії довідки про взяття на облік ВПО становить 6 місяців. У разі необхідності дія статусу ВПО продовжується ще на 6 місяців. Для цього переселенець має особисто звернутися до управління ПСЗН. Спеціаліст ставить відповідну відмітку на зворотному боці документу. Якщо змінилися дані ВПО, то видається нова довідка. З довідкою особа повинна звернутися до міграційної служби.
Кому видається Довідка про взяття на облік?
Довідка є документом, і видається: громадянам України; іноземцям; особам без громадянства, які постійно проживають на території України і переміщуються із зони проведення АТО.
Як отримати довідку сироті із зони АТО?
Діти, діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, недієздатні особи або особи, дієздатність яких обмежено, отримують довідку через свого законного представника, піклувальника.
Як вимушено переміщеній особі знову почати отримувати пенсію або інші соціальні допомоги?
Пенсії та інші соціальні виплати виплачуються переселенцям, взятим на облік, (тобто з відповідною довідкою на руках) за їх заявами до установ, які здійснюють такі виплати.
Кому надається щомісячна адресна допомога?
Щомісячна адресна допомога надається особам, які переміщуються із зони проведення АТО, для покриття витрат на проживання, наприклад, оплату житлово-комунальних послуг.
Які документи представникові сім’ї необхідно мати з собою для отримання щомісячної грошової допомоги?
Для цього уповноважений представник сім’ї повинен надати до управління праці та соціального захисту населення (адреса: вул. Кріпака, буд. 2) такі документи:
— заяву встановленого зразка;
— паспорт громадянина України або інший документ, що посвідчує особу;
— довідки всіх членів сім’ї про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб.
Яка сума щомісячної адресної допомоги?
Адресна допомога надається переміщеним особам, які стоять на обліку в управлінні праці та соціального захисту населення, в розмірі:
— для непрацездатних осіб (пенсіонери, інваліди, діти) — 884 грн. на одного члена сім’ї;
— інвалідам — 949 грн.;
— для працездатних осіб – 442 грн. на одного члена сім’ї.
Особам працездатного віку допомога призначається на два місяці. Для одержання допомоги у встановлених розмірах на наступний період вони мають працевлаштуватися, в тому числі за сприянням державної служби зайнятості.
Якщо працездатний член сім’ї протягом двох місяців не працевлаштувався, або перебуває у трудових відносинах з роботодавцями на тимчасово окупованій території України чи в районах проведення антитерористичної операції і фактично не працює, розмір допомоги для цих осіб на наступні два місяці зменшується на 50 відсотків, а на наступний період — припиняється.
Загальна сума допомоги на сім’ю розраховується як сума розмірів допомоги на кожного члена та не може перевищувати 2 400 грн. Виплачується 6 місяців.
Які документи необхідні для проживання у транзитному містечку?
Для розміщення осіб, які переміщуються, в транзитне містечко необхідно мати довідку про взяття на облік, як переміщену особу, з відміткою міграційної служби. Звертатись з питання поселення в транзитне містечко необхідно за адресою: вул. Електрометалургів, буд. 3, 3 поверх, каб. № 45, тел. (05662)50592
Вартість проживання 150 грн. на місяць з однієї особи. Діти віком до 3 років проживають безкоштовно. Адреса транзитного містечка: м. Нікополь, вул. Жуковського, 99.
Управління праці та соціального захисту населення