Оновлений склад Координаційної ради у кількості 17 осіб був затверджений рішенням виконавчого комітету Нікопольської міської ради від 28.01.2016 року. До складу Координаційної ради увійшли представники бізнесу та громадські організації, що представляють інтереси малого та середнього бізнесу. Очолює Координаційну раду міський голова.
Основними завданнями Координаційної ради є взаємодія на засадах партнерства й відкритості суб’єктів господарювання, громадських об’єднань підприємців, місцевих органів виконавчої влади, установ і організацій незалежно від форм власності, участь у розгляді питань щодо створення сприятливого середовища для розвитку підприємництва та реалізації регуляторної політики в місті, підтримка розвитку підприємницької ініціативи.
За 9 місяців 2016 року було проведено 7 засідань Координаційної ради. Питання, які розглядались та вирішувались на засіданнях Координаційної ради, стосувались вивченню та вирішенню проблем, які виникали у підприємців при здійсненні господарської діяльності, обговорювались проекти рішень про місцеві податки та збори, надавались пропозицій для врахування в роботі виконавчих органів, а також обговорювались проекти регуляторних актів.
Координаційною радою були відпрацьовані та надані пропозиції до Стратегічного плану міста на 2016-2020 роки, а саме: впровадження відео інформаційної системи «Прозоре місто», створення системи розподільного збирання відходів, системи утилізації та переробки рослинних відходів, організація збирання відходів 1-3 класу небезпеки, створення в місті Агроринку , впровадження заходів щодо утилізації біологічних відходів, створення центру допомоги та реабілітації важкохворим, створення відділення хоспісної допомоги та сприяння участі в виставках, ярмарках, форумах та семінарах. Вищевказані пропозиції до Стратегічного плану міста будуть реалізовані, у тому числі за рахунок співфінансування з боку бізнесу.
Деякі пропозиції вже втілюються в життя, такі як створення відеоінформаційної системи «Прозоре місто», проведення виставок та семінарів.
Активно обговорено та погоджено 2 проекти регуляторних актів: «Порядок використання об’єктів благоустрою для здійснення торгівельної діяльності з пересувних об’єктів сезонної торгівлі, пунктів сезонної торгівлі , пересувних тимчасових споруд з наданням послуг у сфері розваг та проведення ярмарків у м. Нікополі» та «Порядок визначення пайової участі та укладання договорів про пайову участь в утриманні об’єктів благоустрою на території міста Нікополя».
Врегульовано питання акцій протесту підприємців міста, що здійснюють торгівлю промисловими товарами з відкриттям Апостолівського Торгового дому. Підприємцям запропоновано допомогу у підтримці розвитку нових видів діяльності.
Координаційною радою підготовлено та надано пропозиції до міського голови щодо удосконалення тендерних закупівель через систему Prozorro.
Підтримані пропозиції підприємців до депутатів Верховної ради України, що стосуються внесення змін до Податкового Кодексу України та направлені листи з пропозиціями до депутата Верховної ради Шипка А.Ф. (це проблемні питання щодо включення вартості ліцензій на роздрібну торгівлю алкогольними напоями до операційних витрат, скасування щомісячних «акцизних» звітів та підтримання пропозиції щодо не підвищення індексації нормативної грошової оцінки земель).
На Координаційній раді були запрошені керівники Управління Держпродспоживслужби в Нікополі та КП «Муніципальна поліція», які ознайомили членів Координаційної ради зі своїми функціями.
Обговорено внесення змін до:
- підпункту 1.2. рішення міської ради від 30.01.2015 № 5-57/VI “Про податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки»;
- рішення Нікопольської міської ради від 26.06.2015 № 13-63/VI «Про земельний податок за земельні ділянки».
Координаційна рада має на меті на наступних засіданнях обговорити багато нагальних питань, в тому числі пропозиції щодо внесення змін та доповнень до міської Програми розвитку малого та середнього бізнесу на 2015-2017 роки, які стосуються заходів з підтримки місцевих товаровиробників, в тому числі підтримки проведення Ярмарку «НІКОПОЛЬ-ЕКСПО», сприяння створення оптового Агроринку, фінансування видання Довідника для підприємців а також посилення участі підприємців та громадських організацій у вирішенні проблем життєдіяльності громади.
Сектор з питань сприяння розвитку малого та середнього бізнесу управління економічної політики