28 березня в Нікопольській мiжрайоннiй прокуратурі відбулася міжвідомча нарада на тему: «Стан законності та прокурорського нагляду у сфері розгляду звернень громадян та доступу до публічної інформації».
На заході були присутні органи виконавчої влади й місцевого самоврядування, відповідальні особи апарату міської ради та райдержадміністрації.
Як зазначила заступник Нікопольського міжрайонного прокурора Тетяна Шашликова, у тій політичній ситуації, яка склалася в країні, владі важливо почути усіх громадян України, незалежно від їхніх політичних уподобань та місця проживання.
Так, з доповіді Тетяни Олександрівни присутнім стало відомо, що протягом минулого року до Нікопольської міжрайонної прокуратури надійшло 1757 звернень. Майже половина з них стосувалася питань, що відносяться до компетен-ції контролюючих органів. При цьому основна частина звернень, які надходять і вирішуються міжрайонною прокуратурою, — це звернення з питань слідства та дізнання.
Вирішення питань, викладених у заявах, що найчастіше надходять до органів прокуратури, переважно знаходиться у площині діяльності органів місцевого самоврядування. Це стосується питань комунального господарства, надання послуг з електро-, газо- та водопостачання, формування тарифів на оплату житлово-комунальних послуг, благоустрою та будівництва, соціального захисту, оформлення права власності на земельні ділянки, їх реєстрації тощо.
Заступник прокурора підкреслила, що звернення громадян — одне з найважливіших джерел інформації, яке достовірно свідчить про стан законності в регіоні, стан додержання прав громадян і дозволяє оперативно реагувати на порушення законності. Це надзвичайно важливий канал зв’язку органів виконавчої влади з населенням, а робота зі зверненнями громадян — безпосередній обов’язок службових осіб, фактор забезпечення суспільно-політичної та економічної стабільності в регіоні.
Наступним доповідачем був в. о. міського голови Михайло Метер, який зазначив, що дуже багато звернень стосуються сфери житлово-комунального господарства.
Так, в 2014 році до УЖКГ надійшло 22 письмових звернення. Зокрема, найчастіше порушуються такі проблеми: необхідність здійснення капітального ремонту покрівель житлових будинків, каналізаційних випусків, ліфтів, температурних швів; неналежний стан доріг; прочистка дощових каналізацій; відновлення освітлення на багатьох ділянках міста тощо.
Михайло Аркадійович також підкреслив, що єдиним джерелом фінансування сфери ЖКГ є надходження з бюджетів різних рівнів. Протягом останнього часу фінансування здійснюється у недостатньому обсязі, в бюджеті міста катастрофічно не вистачає коштів на проведення робіт по вищезазначених питаннях. У зв’язку з цим, значна частина звернень громадян не може бути задоволена найближчим часом.
Крім того, часто порушується питання оплати комунальних послуг. А от кількість звернень стосовно аграрної політики та земельних відносин зменшилася. Значну частину звернень займають і суперечки з сусідами стосовно землекористування. Спеціалісти виконавчого комітету для вирішення таких питань створюють комісії з виїздом на місця та намагаються узгодити конфліктні ситуації, надають обґрунтовані роз’яснення з посиланням на вимоги чинного законодавства.
«Звісно, є недопрацювання, але ми будемо робити все, щоб їх виправити і щоб наші громадяни були задоволені», — зазначив Михайло Метер.
Як проект, було підготовлено рішення міжвідомчої наради з наступними пунктами:
1. Запровадити у практику проведення роз’яснювальної роботи серед населення, у тому числі через ЗМІ, щодо повноважень органів державної влади, місцевого самоврядування, прокуратури, правоохоронних органів, шляхів вирішення найбільш актуальних питань, що порушуються громадянами у зверненнях, а також практики застосування ЗУ «Про доступ до публічної інформації».
2. Вжити додаткових заходів щодо вдосконалення роботи зі зверненнями. Особливу увагу приділити організації систематичних зустрічей з населенням, як безпосередньо на місцях, так і шляхом проведення інтерактивного спілкування на телебаченні, радіо, прес-конференціях тощо.
3. Провести навчання відповідальних працівників апарату, керівників органів місцевого самоврядування, виконавчих та правоохоронних органів, підприємств, установ і організацій з питань чинного законодавства, яке регламентує роботу зі зверненням громадян та доступу до публічної інформації, його застосування у практичній діяльності.
4. Забезпечити оприлюднення в установлені строки інформації, передбаченої статтею 15 ЗУ «Про доступ до публічної інформації».
«Звісно, працювати без скарг громадян нам не вдасться. Але необхідно, щоб кожне звернення було почуте і отримало позитивне реагування та вирішення», — підсумувала Тетяна Шашликова.
Тетяна ВОЛОВИК, фото автора
Источник: Никопольская правда