В місті не можна садити дерева де заманеться. Якщо їх висаджують в охоронній зоні електромереж і своєчасно не проводять обрізку гілок, то дуже часто при сильному ураганному вітрі це призводить до обривання електричних дротів та знеструмлення приватних будинків, багатоповерхівок і навіть цілих мікрорайонів.
В Нікополі предостатньо прикладів, коли дроти плутаються в кронах дерев. Буревій, який пройшов містом в минулі вихідні дні та зламав більше 200 високих дерев, наочно продемонстрував цю проблему. Зламані гілки та цілі дерева попадали прямо на дроти та обірвали їх. В наслідок чого 27 тисяч абонентів залишилися без електропостачання на довгий час.
Особливо гостро проблема обрізки дерев в охоронній зоні стоїть в приватному секторі міста.
– Коли бригада ДТЕКу проводить планову обрізку дерев в приватному секторі, люди дуже сильно обурюються, не дають обрізати горіхи та інші плодові дерева, – розповідає майстер капремонту повітряних ліній Нікопольського РЕМ Ігор Піков. – Іноді доводиться задіюти службу безпеки для того, щоб виконати роботу.
Чи праві власники приватних домоволодінь, які не дозволяють проводити своєчасний спіл дерев, стверджуючи, що це їх власна територія?
За словами головного архітектора Нікополя Зоріни Ломової, присадибна територія, від паркану домоволодіння до дороги, знаходиться в межах червоної лінії, є власністю територіальної громади і служить для прокладання інженерних комунікацій та інфраструктури дорожньої мережі. Простір між червоною лінією і дорогою не може бути забудований або використовуватися не за призначенням. Згідно будівельним нормам на цих ділянках можлива висадка плодових дерев, але з обов'язковим повним доступом для обслуговування комунікацій.
Джерело: nikopol-mrada.dp.gov.ua/