Землячка Санні дає jazz’у в Європі

Землячка Санні дає jazz’у в Європі

Полюбляєте дивитися передачу «Вечірній Київ»? Тоді вам, напевно, знайома пісенька: «Вечерний Киев, Киев, ла-ла-ла», яка за випуск програми звучить декілька разів. Виконавці цих рядків – група «Freedom-jazz» – екстраординарний джазовий гьорлз-бенд. До складу унікального колективу входять винятково дівчата: група саксофонів, клавішні, ударні, бас-гітара, труба (єдина в Україні) та тріо вокалісток. Без епатажних і яскравих дівчат у вінтажних сукнях з дивакуватими зачісками вже складно уявити кращі телешоу країни на кшталт «Новорічних вогників», «Місця зустрічі», «Машини часу» і «Що? Де? Коли?». Незважаючи на те, що група існує вже шість років і постійно з’являється на телепросторах країни, мало хто знає, що одна з вокалісток – рудоволоса красуня з яскравим голосом Олександра Журба – наша землячка

Зараз «Freedom-jazz», «взявши курс на Європу», впевнено набирає обертів своєї популярності. Здавалося б, висмикувати Санні (таке прізвисько отримала Саша за яскраву зовнішність і сонячний характер) на інтерв’ю зараз марно: як тільки вона «переводить подих» після напруженого графіка репетицій і гастролей, одразу її чекає знімальна площадка. Зараз дівчина зі своєю групою знаходиться в Цюріху і буде два місяці грати в Різдвяному шоу. Проте, незважаючи на зайнятість, від спілкування з журналістами вона не відмовляється – навпаки, із задоволенням поділилася з «Проспектом» деякими фактами з життя, враженнями і досягненнями. На прохання Олександри наше спілкування проходило українською.

З юних років Саша точно знала: хоче стати співачкою. Паралельно зі шкільними заняттями (школа №6) відвідувала уроки в музичній студії «Ровесник» по класу фортепіано та вокальної студії ДДТ «РінСен». Дівчина зізнається: саме викладач вокалу Ірина Ковальська стала тим наставником, який запалив в ній бажання пов’язати своє життя зі сценічною творчістю. Далі був переїзд до столиці і спроби «зачепитися» в шоу-бізнесі.

– Я намагалася потрапити до різних вокальних телепроектів, але якось не складалося. Виступала з різними групами, музикантами, проте прорватися в «верхній» шоу-бізнес не вдавалося. У 2011 році мені зателефонувала знайома саксофонистка і сказала, щоб я терміново летіла на прослуховування до Олени Коляденко в групу «Freedom- jazz». Кастинг я пройшла вдало, і мене запросили в групу як «заміну» іншої вокалісти – виступити на парочці концертів. Але, як бачите, я стала однією з солісток. Через тиждень після кастингу мені знов зателефонували і майже наказали збирати валізу і їхати в Пущу Водицю (елітне містечко під Києвом), де був «зоряний будинок» учасників проекту «Шоу №1». Там я залишилася на три місяці. Це був перший телепроект для мене і для «Freedom-jazz». 

- Ти не можеш залишити професію артиста ані на хвилинку або «покласти в шухлядку» на якийсь час. На концертах, зйомках, щоб у тебе там ні сталося, ти не маєш права виказувати свій поганий настрій, і нікого не хвилює, чи підвищена у тебе температура чи ні, втомився ти чи голодний. Ти – артист. Ти мусиш дарувати людям радість, посмішку, свої музику і творчість, щоб принести в цей світ трохи більше світла. Мені здається, це найголовніше, що потрібно розуміти тим, кому дана можливість висловлювати і показувати свої думки великій кількості людей.

- Ще до «Freedom-jazz» у нас з колегою-гітаристом був дует «Sunny-band», тому що ми обидва – Саші. А далі вийшло само собою: Олена Коляденко запропонувала бути Санні, оскільки я руда, сонячна і, найголовніше, що ім’я-то моє, просто з сонячним забарвленням.

Якісно відрізняючись від «одноразових» попсових колективів, «Freedom-jazz» давно мріяли вирватися до зарубіжжя. І ось зовсім недавно їм вдалося створити фурор у Німеччині. Захід проходив в одному з найпопулярніших місць в Європі – в найбільшому парку розваг «Europa-Park», де зібралася чимала кількість шанувальників джазу. Блискучий виступ українських артисток приголомшив європейську публіку. Здивувати дівчатам вдалося і іменитих гостей, серед яких були відомий режисер Люк Бессон (одне з його творінь – легендарний фільм «П’ятий елемент») і автор саундтреків до стрічки (ы багатьох інших фільмів) Ерік Серра. Люк Бессон був настільки вражений виступом Freedom-Jazz, що зголосився виконати з ними одну з композицій.

– Нам доводилося вперше виступати перед європейською публікою. Ми хвилювалися. Коли вийшли на сцену, нас зустріли настільки бурхливими оваціями, ніби не раз бували на наших концертах, і вже з нетерпінням очікували початку. Душа «розгорнулася», і захотілося віддати цим людям все найкраще і сонячне, що є всередині. Ми виконували світові хіти у притаманній нам манері, а також заспівали і свою дебютну пісню «Ladies gonna dance». На кавер пісні Леді Гаги «Bad Romance» ми пішли в зал.

Одна жінка вказала рукою на того, кому варто було передати мікрофон. Підійшовши ближче, я зрозуміла, що на мене дивиться Люк Бессон, і саме він має зараз заспівати нескладні слова «Ra-ra-ra-aa». Він це і зробив, слухняно повторюючи за мною слова. Публіка сприймала захоплено абсолютно все, що ми робили на сцені. Коли прийшов час прощатися, нам, українським дівчатам, важливо було дати посил – ми за мир і любов, в музиці немає політики і війни, і що музика об’єднує нас всіх. Останньою фразою: «We wish you lots of love, because love will save the world!» ( «Ми бажаємо вам багато любові, бо любов врятує світ!») ми зірвали куш оплесків. Глядачі залишилися в повному захваті від нашого шоу і ще довго не відпускали зі сцени, вимагаючи композиції на «біс».

До батьків в Нікополь Саша навідується раз на три місяці. Вихідні – рідкість, а планувати щось наперед можна не більше ніж на три дні.

– Я дуже сумую за близькими, але приїжджати частіше немає можливості. Коли трапляються вихідні, першим ділом відсипаюся. Вранці займаюся йогою. У вільний час люблю весело проводити час з друзями і шукати пригоди. Без пригод жити не можу! Хочу подорожувати: об’їхати весь світ і побачити всього і побільше!

Мріяти без кордонів – головне правило і секрет успіху від Олександри Санні Журби.

– Не варто думати про те, як саме досягти своєї мети, реально це чи неможливо. Головне – просто вірити в краще і багато працювати над собою. А також потрібно любити те, чим ти займаєшся. Це дійсно «працює».

Любов СУХОРУКОВА

Источник: НТМ

Читати попередню

О найстрашніше з літочислень - війна війною до війни

Читать наступну

Трубы - без пошлин

Останні новини

Каталог підприємств Нікополя

+ Додати підприємство