Нікопольський коледж Дніпропетровського державного аграрно-економічного університету має довгу та славну історію. Перший набір студентів тоді ще до колишньоi сільськогосподарської професійної школи відбувся 1922 року. З того часу не один раз змінювалися назви та місце розташування навчального закладу, склад його педагогічного колективу, професії, які отримувала молодь, але вiн залишався одним iз найкращих навчальник закладiв не лише у нашому регiонi. На сьогоднішній день тут готують спецiалiстiв за фахом агроінженерія, геодезія та землеустрій і водні біоресурси та аквакультура. Останню спеціальність було відкрито всього три роки тому, але за рекордно короткий проміжок часу в навчальному закладi створено належнi умови для якісного навчання студентів.
Навчання молодшого спеціаліста за спеціальністю водні біоресурси та аквакультура спрямоване на підготовку фахівця з глибокими теоретичними знаннями та практичними навичками iз загальної та спеціальної іхтіології, методики гідрохімічного аналізу, рибоводних процесів, захворювання риб, застосування природоохоронного законодавства в галузі рибництва й основ геодезичних досліджень водних об’єктів. Набуті знання майбутнi спецiалiсти застосовують у своїй подальшiй професійній діяльності: рибництві, іхтіології, іхтіопатології, рибоохороні, гідротехніці. Крiм того, їм тут допомагають оволодівати навичками менеджменту і маркетингу в основах економіки рибогосподарських підприємств і рибництві.
Дуже цікаво проходять екскурсіi до Зеленодольська – міста, де знаходиться основна база для практичного навчання на виробництві ТОВ «Зеленодольськриба». Студенти старших курсів тут проходять i виробничу практику.
Окрім цього, студенти у вільний від навчання час беруть активну участь у роботі гуртка «Акваріумний світ». Це покращує їхні навички та вміння з догляду за тваринами, з якими буде пов’язана майбутня робота молодших спеціалістів.
Відвідавши хоч один раз затишне приміщення з безліччю полиць та акваріумів на них, кожному хочеться прийти туди ще раз i ще. Акваріумні рибки найрізноманітніших розмірів і забарвлень, креветки, річкові раки, червоновухі черепахи – від раптовості й несподіванки, як то кажуть, очі розбігаються.
Як було зазначено вище, спеціальність водні біоресурси та аквакультура - нова для коледжу, тому підготовка нав-
чальних матеріалів частково ще триває, i в ній беруть участь усі бажаючі студенти. Цікавим є процес виготовлення вологих препаратів, необхідних для детального вивчення будови деяких тварин: риб, раків, двостулкових молюсків тощо. Процес нескладний, проте захоплюючий. Звісно, він вимагає чимало часу, та результат того вартий.
Олександр Палець
Джерело http://vizit.venal.com.ua