На початку тижня у міськвиконкомі відбулось засідання громадської ради при Нікопольському міському голові. На порядку денному розглядали проблеми та перспективи стану довкілля Нікополя в Стратегічних цілях розвитку та програмних документах міської ради.
У вступному слові міський голова Руслан ТОКАР наголосив, що створення комітету з питань екології довкілля необхідне.
- Вже сьогодні ми відчуваємо на собі зміну оточуючого навколишнього середовища. Цьому, зокрема, сприяє діяльність багатьох підприємств, які викидають в атмосферу та водні джерела тони відходів. Звичайно зупинити процес забруднення довкілля неможливо, але мінімізувати його наслідки – звичайно нам під силу. Цей механізм давно відпрацьований та впроваджується у розвинутих країнах, і впровадження новітніх безпечних технологій, заміна старого обладнання. І, звичайно, вимогливе відношення до власної діяльності, адже, за своє безпечне майбутнє несе відповідальність кожен з нас. Вважаю, що метою комітету громадської ради з питань проблем екології довкілля повинні бути оптимальні пропозиції відносно шляхів вирішення зменшення забруднення навколишнього природного середовища, забезпечення раціонального використання і відтворення природних ресурсів Нікополя, збереження здоров’я його мешканців. – зазначив Руслан Токар.
На засіданні заслухали голову комітету громадської ради з питань проблем екології довкілля В’ячеслава Сандула, який зокрема зауважив, що контроль дотримання екологічних вимог в процесі природокористування та виробничої діяльності має стати пріоритетним напрямом в діяльності органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади. Розробка стратегії розвитку територіального утворення вимагає визначення екологічних ризиків, постійної оцінки поточної екологічної ситуації та прийняття відповідних рішень.
Також на громадській раді своє бачення щодо питань екології сказали: заступник головного інженера ВАТ «НЗФ» Григорій Страдомський, головний державний санітарний лікар міста Наталія Школьна, начальник відділу природокористування державного управління в Дніпропетровській області Анжеліка Федорова, начальник відділу охорони здоров’я міської ради Тетяна Савченко, голова комітету з питань ефективності містобудування та проблем ЖКГ громадської ради Юрій Радівілов.
На засідання також був запрошений начальник управління по зв’язках з громадськістю Запорізької атомної електростанції Сергій Шимчев, який наголосив, що атомні електростанції здійснюють на навколишнє середовище радіаційний, тепловий та хімічний вплив, але при нормальній експлуатації по сукупному впливу на екологію АЕС в декілька разів чистіше теплових електростанцій що працюють на вугіллі, газу. Систематичні виміри концентрації речовин в атмосферному повітрі, водоймищі-охолуджувачі ЗАЕС, виміри активності ґрунту та рослинності, продуктів харчування в санітарно-захисній зоні та зоні спостереження, підтверджують відсутність негативного впливу ЗАЕС на населення та навколишнє середовище. Таким чином, стан екологічної безпеки та радіаційного захисту на Запорізькій АЕС знаходиться на достатньому рівні і не поступається зарубіжним АЕС.
Обговоривши питання порядку денного громадська рада рекомендувала:
1. Визначити, що охорона навколишнього природного середовища, забезпечення екологічної безпеки - один із основних напрямків роботи Нікопольської міської ради та її виконавчих органів.
2. З метою виконання повноважень у галузі охорони навколишнього середовища відновити роботу координаційної ради з питань екології та використання природних ресурсів, підготувати відповідне розпорядження міського голови щодо оновлення її складу та підготовки плану роботи.
3. Координаційній раді визначити стан виконання програм з охорони довкілля та, на підставі вивчення теперішнього стану екологічної ситуації в місті, доповнити їх необхідними заходами на період 2011 - 2020 роки.
Виконавчим органам міської ради:
1. Враховуючи пропозиції громадськості та попередні рішення Нікопольської міської ради, підготувати пропозиції до розробленої Концепції розвитку Дніпропетровської області на період до 2015 року;
2. При погодженні поточних та перспективних планів роботи підприємств, установ та організацій проконтролювати наявність заходів міської програми з охорони довкілля;
3. Скореговану програму охорони навколишнього середовища внести до Стратегічного плану розвитку міста на період до 2020 року.
По закінченню засідання, голова громадської ради Анатолій Гонтаренко подякував всім за активну роботу у засіданні, і нагадав, що чергові засідання громадської ради готують згідно плану роботи на 2011 рік, комітет громадської ради з питань освіти, науки, культури та справах молоді, голова – Антоніна Косих та комітет по організації та контролю виконання програм поліпшення медичного обслуговування в м. Нікополі на період до 2015 року, голова комітету – Тетяна Савченко. Також распорядженням міського голови з цих питань призначені громадські слухання.
Джерело: Горисполком