З дитинства на новорічні свята ми звикли запрошувати в гості та прикрашати зелену красуню, а потім з великим задоволенням діставати з-під її колючих лап такі бажані подарунки від Діда Мороза та, вдихаючи п’янкий аромат хвої, не виходячи з дому, відчувати себе у зимовому лісі.
Але лише одна жива ялинка очищає повітря стільки, що одній людині вистачає дихати цілий рік. То чи варто її рубати, щоб після свята викинути на смітник?
Навіть без знищення дерев, придбавши штучну ялинку, дуже легко вселити в серце відчуття радісного новорічного дива. Ще можна прикрасити соснові чи ялинові гілки, зробити своїми руками традиційну українську «ялинку» – дідух із необмолочених колосків жита, пшениці чи вівса, додавши до снопа волошки, пучечки калини та різнокольорові стрічки. Вважається, що це різдвяне дерево є оберегом і захищає оселю від злих духів, приносить в неї затишок, святковий настрій, добробут, мир та злагоду.
А які цікаві речі, пофантазувавши, виготовляють діти з підручного матеріалу! Третій рік поспіль учні 1-11 класів середньої школи № 8 беруть активну участь в екологічному конкурсі «Замість ялинки – новорічний букет». Так як унікальна кожна дитина, так і неповторний кожен витвір мистецтва юних дизайнерів. У своїх роботах школярі широко використали природні матеріали, серветки, жатий папір, вату, пластикові кульки, навіть макарони та гумові рукавички.
Невдовзі переможці конкурсу отримають із рук педагога-організатора Ірини Конарової «Новорічні дипломи», але справа не лише в нагородах. Ця акція має глибоке моральне значення, бо допомагає дітям навчитися бути уважними до світу, що оточує їх, а також формує особисту відповідальність за охорону навколишнього середовища, етичних взаємовідносин людини і довкілля.
Людмила Мищенко
Источник: Никополь-ART