З квітня поточного року українські правоохоронці працюють за новим кримінально-процесуальним кодексом. Експерти називають його кращим в Європі. Та рядові міліціянти на практиці стикаються з деякими труднощами. Обговорили плюси та мінуси нового кодексу в Нікопольському факультеті Одеської Національної Юридичної академії.
Темою чергової науково-практичної конференції, проведеної в Нікопольському факультеті Одеської юридичної академії, став новий кримінально-процесуальний кодекс України. Студенти підготували доповіді. В своїх роботах вони намагались відшукати як плюси, так і мінуси нового кодексу. А от як по ньому працювати на практиці розповіли гості – нікопольські правоохоронці.
Студентів цікавило, з якими труднощами стикаються міліціянти на практиці. А таких, як виявилось, чимало.
Серед плюсів нового КПК експерти виділяють скорочення кількості утриманих під вартою – за рахунок інших заходів: залогу, домашнього арешту та іншого. А от міліціянти в цьому плюсів не бачать.
Наразі у виробництві одного слідчого можуть бути до 300 кримінальних справ. Це – велике навантаження на працівника, у зв’язку з чим у Нікопольському міськвідділі міліції збільшилась кількість звільнень. Тим не менш, закон прийнятий, і правоохоронці по ньому працюють.
Источник: НТМ