Яким буде спортивне життя у Нікополі у наступні п’ять років? Наразі відділ з питань спорту управління з гуманітарних питань активно готує проект Комплексної програми розвитку фізичної культури і спорту у місті на 2017-2021 роки. Аби вона якнайповніше охопила всі потреби та перспективи місцевого спортивного життя, до обговорення залучаються ті, хто безпосередньо з ним пов’язаний – ДЮСШ, спортивні клуби і депутати.
Так, 3 листопада Олександра Голованова, начальник відділу з питань спорту, провела першу нараду із зацікавленими сторонами. «Найголовніша мета програми на наступні п’ять років – підвищити рухову активність нікопольців, - зауважила Олександра Олександрівна. – На цю тему приймаються ваші конструктивні побажання та зауваження», - звернулася вона до присутніх.
Антон Сєров, голова міської громадської спортивно-оздоровчої організації інвалідів "АКВА":
«Враховуючи успіх нашої параолімпійської збірної на світовому рівні у цьому році, керівництво держави заявляє про більш повноцінну підтримку інваспорту на місцях. Ідея про створення у Нікополі центру інваспорту, що обговорюється вже давно, сьогодні виходить на перший план. Наша організація робить все можливе для підвищення рухової активності людей з обмеженими можливостями. Організовуємо змагання вдома та виїжджаємо на них в інші міста. Але ж ви розумієте, що для більш серйозної підготовки потрібні тренери, тренажери, інше спортобладнання. Завдяки створенню центру інваспорту ці питання будуть вирішені».
Олександр Рибаков, депутат міськради, член постійної депутатської комісії з питань освіти, культури, фізкультури, спорту, туризму та у справах молоді:
«Вважаю, що нам потрібно виходити з інтересів громади. Якщо найбільш видовищний вид спорту – це футбол (на нього ходять, у нашої місцевої команди вже навіть є клуб уболівальників), то необхідно його розвивати. Але не треба забувати й про інші достойні види. Наприклад, наші волейболісти на якісному рівні захищають честь міста на різноманітних змаганнях. Отож, вважаю за доцільне створення комунального закладу «Волейбольний клуб «Нікополь»». Тим паче, що є люди, які готові всіляко підтримувати його».
Сергій Піддубний, депутат міськради, голова громадської організації «Спортивний клуб «Вейк-стайл»»:
«Нікополь – це виняткове місто з точки зору його доступу до акваторії Каховського водосховища. Така широка - це просто подарунок для різних водних видів спорту. Зокрема, вітрильного. Вважаю злочинними дії тої влади, що допустила знищення бази вітрильного спорту, яка існувала у місті. Треба відновлювати її. Вже є попередні домовленості з Федерацією вітрильного спорту України. Її президент Родіон Лука оцінив можливості нашої акваторії та технічні можливості і готовий сприяти розвитку вітрильного спорту у Нікополі. Зокрема, дитячого. Це принципово – навчати саме дітей цій цікавій справі. До речі, зараз у Нікополь переїхав досвідчений тренер з вітрильного спорту – Сергій Приймак, який до цього тренував миколаївських спортсменів. Готові допомагати й керівники деяких нікопольських підприємств. Отож, маємо все необхідне, аби наповнити наші вітрила попутним вітром».
«Також хочу зауважити, що разом з класичними видами спорту у Нікополі потрібно розвивати і закладати фінансування на нові напрямки, цікаві молоді. Наприклад, це паркур, БМХ і т.д. Владі треба рухатися разом з часом і бути корисною спортивним уподобанням молодого покоління».
Дмитро Осика, депутат міськради, член постійної депутатської комісії з питань освіти, культури, фізкультури, спорту, туризму та у справах молоді, голова громадської організації "Бійцівський клуб "КАЙМАН":
«Вважаю за доцільне робити більш комфортними для мешканців спортивні клубів за місцем проживання – це «Темп», «Атлет», «Юність», шахово-шашковий клуб, «Барвінок». Знаю, наразі в останньому клубі роблять ремонт. До нього треба додати ще нове обладнання, і так зробити у всіх клубах міста, аби у нікопольців була вигідна альтернатива, де тренуватися - у дорогому приватному клубі, чи у муніципальному».
Андрій Муравчиков, директор міського центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх»:
«Так, наразі відвідуваність у клубах висока. Люди хочуть підтримувати своє тіло і розум (у випадку з шахово-шашковим клубом) у гарному стані. Але не завжди у них є можливість це зробити. Спортивний інвентар старий, у руках розвалюється, або й зовсім відсутній. Отож, необхідна хоча би мінімальна його модернізація і поповнення».
Також на нараді були розглянуті інші актуальні питання. Беручи до уваги все вищесказане, відділ з питань спорту готує проект Комплексної програми розвитку фізичної культури і спорту у м. Нікополь на наступні п’ять років. Ще є можливість додати свої конструктивні пропозиції з цього питання.