Щоб спробувати сир високої якості з 100% натуральних інгредієнтів, не обов’язково їхати до Голландії, Франції чи Італії. Можна завітати до Покрова, де гарні люди творять справжні гастрономічні дива. Виробництвом сирів займається родина Цоколенко. Сири з молока кіз нубійської породи, відрізняються високим рівнем якості та дуже смачні.
Оксана Зеленяк пише: Сир з шляхетною блакитною пліснявою, духмяними травами, пікантними спеціями – достигший та збагачений смаком. Його виробляють у ЛПХ "Джидда", приватному фермерському господарстві родини Цоколенків.
15 років тому вони змінили типову хрущівку на приватну садибу, аби втілити у життя давнішню мрію – творити сири виключно з козиного молока. Сьогодні у них повноцінне господарство з десятка кіз нубійської породи. Дивовижної краси тварини є напрочуд продуктивними, видають молоко високої якості. Його базова жирність 4,5%, а буває, досягає й 8%, воно збагачене білком. З такої сировини виходять відмінні сири.
Цоколенки могли б обмежитися традиційною бринзою, але тоді б це були не вони. Їхні сири – то справжній витвір мистецтва, де все збалансовано, від смакових якостей, дотримання технології виготовлення, до назви. Покров, позначений загадковою Скіфією, з сивим Базавлуком, маслиновими гаями, заколиханими степами, надихнув Дарья Цоколенко на виготовлення неперевершених крафтових сирів. Так народився сир «Покровські зорі» з різними смаками - пажетником, паприкою, часником і зеленню. Потім – «Пектораль» з традиційними українськими травами, який можна навіть смажити до рум’яної скоринки. «Кам’яна квітка» - пікантний з блакитною пліснявою, «Аромат степу» - з ніжним вершковим смаком, багатошарові «Лакомка» та «Нитки долі». На дерев’яному посуді, декупажованому покровською майстринею Елена Дощенко, вони виглядають неперевершено.
Кожен сир – неповторний, не схожий на попередній. Вони ламають стереотипи, до яких свого часу була схильна і я, щодо , - «з козиного молока, та ви що – ніколи…». Бо, ніколи не говори “ніколи”, адже життя сповнене несподіваних відкриттів, серед яких і гастрономічн. І одного разу скуштувавши, можеш закохатися назавжди…
Джерело: https://nikopolnews.net/