Прийшла черга демонтажу найбільшого символу комуністичної епохи на території Нікополя – пам’ятника Леніну.
В рамках виконання Законів України про декомунізацію в Нікополі була створена відповідна робоча група, яка протягом 6 місяців працювала у цьому напрямку. Комісією було визначено та запропоновано на розгляд громадськості перелік вулиць, пам’ятних дощок та пам’ятників міста, котрі є відголосками комуністичного періоду. Таким чином, на сьогоднішній день в Нікополі визначено перелік 71 вулиці та провулків, які будуть перейменовані. Триває і процес по демонтажу пам’ятних дощок та пам’ятників тієї доби.
- Виконання Законів про декомунізацію проходило у декілька етапів. Робоча група працювала, починаючи з липня минулого рогу, слідкуючи за тим, щоб всі дії, пов’язані з ліквідацією комуністичних символів, проходили у рамках закону. Якщо з перейменуванням вулиць та демонтажем пам’ятних дощок питання вирішилось досить швидко, то з пам’ятником Леніну довелось чекати дозволу з Міністерства культури. Адже цей монумент знаходився на міністерському обліку. Дозвіл на зняття5 його з обліку надійшов з Міністерства культури у понеділок, 15 лютого. Наступного дня були проведені всі підготовчі процедури: вивчили всі характеристика монумента, відповідно до яких і визначились з необхідною кількістю техніки та людей для цивілізованого демонтажу. Я хочу наголосити на тому, що ми отримали чітку вказівку від міського голови Андрія Фісака, який був категорично проти вандального методу зносу пам’ятника. Демонтаж мав відбуватись поступово, спокійно, публічно і культурно. Тим більше, що в Законах про декомунізацію чітко прописані всі правила демонтажу пам’ятників, яких ми і дотримувались. Ми не повинні забувати, що з цим пам’ятником пов’язана ціла епоха нашої історії. Власне це ми і спостерігали, - коментує заступник міського голови Ольга Коник.
Процедура демонтажу пам’ятника «Вождю» проходила протягом 5-ти годин. На цих роботах було задіяно 4 одиниці техніки та 10 працівників КП «Нікопольводоканал». Леніна відкріпили від основи, а потім благополучно спустили на землю. Висота бронзової фігури, яку було знято, складає 5,5 метрів, вага – близько 5 тон. Жовто-блакитний монумент на нетривалий час став об’єктом для фотосесії багатьох нікопольців, які із зацікавленістю спостерігали за процесом. Варто зазначити, що були серед спостерігачів, як прибічники, так і противники процесу декомунізації, але жодних масових акцій не спостерігалось. Після «приземлення» фігуру Леніна закріпили у декількох місцях, а потім за допомогою крану підняли і завантажили у машину. Пам’ятник транспортували на територію КП «Нікопольводжоканал», де він зберігатиметься до того моменту, доки не вирішиться його подальша доля:
- Ми отримали декілька пропозицій від різних громадських організацій з приводу подальшого використання бронзового матеріалу, з якого складався пам’ятник Леніну. У першу чергу розглядається варіант з приводу виготовлення пам’ятника Святому Великомученику Микиті – покровителю Нікополя, який планують встановити на площі навпроти міської ради замість «Глобусу». Також пропонували використати бронзу для виготовлення пам’ятних дощок загиблим героям АТО. Надходили пропозиції – переробити пам’ятник Богдану Хмельницькому, який розташований у Старій частині міста, - акцентувала Ольга Коник.
Джерело: portal.nikopol.net