Україна відзначила 99-річницю бою під Крутами, який відбувся 29 січня 1918 року. Пам’ять про героїв, оповита ореолом слави, стала взірцем та прикладом для наслідування майбутніх поколінь. Крути стали легендою, символом героїзму та жертовності молодого покоління в боротьбі за незалежну Україну. Минають роки, та пам’ять про юнаків, які полягли під Крутами, не загине повік.
У Нікополі пам’ять загиблих під Крутами вперше вшановували на офіційному рівні. Так, в неділю, 29 січня біля Меморіалу «Захисник України» відбувся урочистий мітинг, на якому були присутні представники влади та депутатського корпусу, громадських організацій, учасники АТО, студенти, духовенство та небайдужі мешканці міста. Розпочався мітинг-реквієм з історичної довідки. За словами директора Нікопольського краєзнавчого музею Олександра Кушнірука, герої, що загинули під Крутами, назавжди залишиться в пам’яті як символ подвигу для майбутніх поколінь.2Він також провів паралель, наголосивши на тому, що сьогодні сміливців 1918 року можна порівняти з тими відважними хлопцями, що віддали своє життя в Дебальцевому та Іловайську.
До урочистого мітингу долучилися і представники сучасного козацтва. Отаман Микитинської Січі Війська Запорозького Анатолій Салюк заспівав українську пісню про нелегку долю українського народу, якому завжди доводиться кров’ю виборювати свою незалежність та цілісність.
Згадуючи героїчний вчинок молодих студентів, благочинний Нікополя та Нікопольського району Української православної церкви Київського патріархату, ієромонах отець Меркурій провів молебень та висловив сподівання, що такі трагічні сторінки історії більш ніколи не повторяться. Після цього хвилиною мовчання вшанували пам’ять героїв Крут та сучасних воїнів, що загинули в зоні проведення АТО, та поклали квіти до Меморіалу.
Проте на цьому заходи до Дня пам’яті Героїв Крут не завершились. Так, ветерани АТО з посттравматичним синдромом провели тематичний флеш-моб: відтиснулись кожний по 22 рази на згадку про побратимів, яких вже не повернути.