Дерева очищають повітря від шкідливих викидів промислових підприємств і автомобілів. Завдяки їм ми дихаємо свіжим повітрям, а в спеку можемо сховатися в тіні від палючих променів сонця. Але, на жаль, як і все живе, дерева мають свій термін життя. Коли він підходить до кінця, з корисного дерево перетворюється на аварійне. Воно являє неабияку загрозу здоров'ю, а іноді й життю громадян.
Аварійними вважаються засохлі старі дерева, з трухлявими або розколотими стовбурами, пошкодженим корінням. Також до аварійних відносяться насадження, гілки яких чіпляються за дроти, стовпи, дахи та балкони будинків. В нашому місті досить багато сухих або аварійних дерев і ось нарешті розпочалося їх знесення.
– Постійно діючою комісією з обстеження зелених насаджень було проведено обстеження аварійних, сухостійних та фаутних (хворих) дерев і території парків та скверів Нікополя, – розповідає начальник відділу екології НМР Наталя Топчій. – Складено відповідний акт, який погоджено з Державною екологічною інспекцією в Дніпропетровській області, винесене рішення виконавчого комітету, що надає право на виконання робіт з видалення дерев.
Знесення аварійних дерев буде проводитися біля доріг, на прибудинкових територіях, а також в парках та скверах. Наразі відповідні роботи ведуться в парку Перемоги, де планується провести реконструкцію.
– За проектом ми повинні були знести понад 300 дерев, але екологічна інспекція однозначно відповіла «ні», – коментує заступник міського голови Сергій Тихенко. – Після переговорів з проектантами, ми зійшлися на тому, що складемо акти тільки на сухі та фаутні (хворі) дерева. Всі інші дерева вони обійдуть плиткою і буде зелена зона.
Отже видаляють тільки сухі та хворі дерева. Вони позначені червоним хрестом. Знесення дерев проходить поетапно: спочатку дерева спилюють, потім проведуть корчування пнів, далі підрядники вивезуть гілки та приберуть територію.
– В умовах тендерної закупівлі цієї послуги обов'язкове корчування пенька та вивіз всіх гілок на полігон. Ми не підпишемо жодного акту без виконання цієї послуги, – говорить Сергій Тихенко.
Тільки знесенням робота не закінчиться. Восени в Нікополі замість старих та аварійних обов’язково висадять нові дерева.