З початку 2012 року різко зросла кількість травмувань громадян при користуванні газу в побуті. З 01 січня по 09 лютого 2012 року по Україні сталося 27 нещасних випадків, в яких постраждало 69 осіб, із них 21-смертельно. Лише за останній тиждень сталося 6 випадків, від яких постраждало 12 осіб, у т.ч. 5 - смертельно.
За кількістю постраждалих ці показники перевищують минулорічні у 2,5 рази. Так у ПАТ «Кіровоградгаз» з початку року сталося 4 нещасних випадки (постраждало 8 осіб, у т.ч. смертельно-5), по 3 нещасних випадки у ПАТ «Харківгаз» ( постраждало 9 осіб, у т.ч. смертельно—2 ), та ПАТ «Черкасигаз» (постраждало 5 осіб, в т.ч. смертельно-1).
Основними причинами нещасних випадків залишаються самовільне втручання абонентів у роботу системи газопостачання, димоходів та вентиляції, порушення абонентами умов безпечної експлуатації газових приладів. В умовах зниження температури повітря поширюються факти обледеніння конструкцій димоходів, утворення льодових пробок, внаслідок чого припиняється повітрообмін та зникає тяга. Цьому сприяє встановлення громадянами низькотемпературного газового обладнання, умови використання якого вимагають внесення змін до конструкції димоходів.
З метою недопущення подібних випадків звертаємося до всіх користувачів газовими приладами із застереженням: не встановлюйте витяжку вентиляцію в одному приміщенні з димовідвідними котлами та газовими колонками.
Регулярно перевіряйте наявність тяги в димовому каналі, підносячи смужку паперу до оглядового віконця, у вентиляційному – прикладаючи аркуш паперу до решітки. Тягу перевіряйте до включення та періодично під час роботи газових приладів з відводом продуктів згорання в димохід. У зимовий період слідкуйте за оголовками димових та вентиляційних каналів з метою не допущення їх обмерзання і закупорки. Не користуйтесь газовим обладнанням при закритих кватирках, вентиляційних каналах, без підрізу в дверях (площа підрізу не менше 0,02м2)
Ще раз, шановні абоненти, звертаємо вашу увагу на те, що відповідно до вимог «Правил безпеки систем газопостачання України» відключенню підлягають усі домоволодіння, де виявлене самовільно встановлене чи перенесене газове обладнання, газові прилади з не працюючою автоматикою безпеки, несправні димові і вентиляційні канали з пошкодженими оголовками та у випадку відсутності актів на придатність димових і вентиляційних каналів. Пам’ятайте! Лише ретельне дотримування правил безпеки газовими приладами, своєчасна плата за використаний газ - запорука безперебійного і надійного газопостачання споживачів.
Источник: газета "ГОРОД Никополь"