Управління праці та соціального захисту населення роз’яснює основні питання з порядку призначення житлової субсидії

Управління праці та соціального захисту населення роз’яснює ...
Картинка к: Управління праці та соціального захисту населення роз’яснює основні питання з порядку призначення житлової субсидії

Здавалося б, за час, відколи громадяни, оплачуючи комунальні послуги з врахуванням субсидії, отримали відповіді на всі запитання, які їх цікавлять.

Але запитань залишається ще дуже багато, тим паче, що Уряд постійно вносить зміни до порядку призначення субсидій.

Які основні зміни внесені до порядку призначення субсидії з 1 травня 2017 року?

Відтепер розмір субсидії для пенсіонерів, інвалідів та інших непрацездатних осіб буде більшим, адже соціальна норма для них збільшена майже в два рази. Якщо в помешканні проживає одна-дві непрацездатні людини, соціальна норма житла, за якою їм рахуватиметься розмір субсидії, збільшується з 48,87 кв. м. до 75 кв. м.

Якщо раніше субсидія на опалювальний сезон призначалася з 1 жовтня до 30 квітня, то у 2017-2018рр. для користувачів, які мають індивідуальне опалення, субсидія нараховується з 16 жовтня до 15 квітня.

Для призначення субсидії дохід тепер враховується за попередні чотири квартали, що передують місяцю, з якого призначається субсидія.
У разі отримання від організацій, постачальників послуг інформації про прострочену понад два місяці заборгованість з оплати послуг субсидія на наступний строк не призначається.

Якщо в повідомленні зазначено, що субсидія призначена по квітень 2017 року, чи необхідно звертатися до Управління з заявою щоб отримати субсидію на неопалювальний сезон (літо)?

Ні, звертатись не потрібно. З 1 травня управлінням праці та соціального захисту населення самостійно буде здійснено розрахунок субсидії на наступні 12 місяців без додаткового звернення, для домогосподарств, які отримували субсидію у попередньому періоді.

Для цього, буде зібрано інформацію про склад сімей, розмір платежів, забезпеченість житловою площею та дані про доходи всіх зареєстрованих осіб за 2016-2017 рік, що потребує певних витрат часу.

Кому необхідно все надати документи на оформлення субсидії?

Заяву і Декларацію про доходи заново треба подавати сім’ям, які:
- орендують помешкання;
- мають зміни у складі сім’ї;
- хочуть в 2017 році отримати субсидію на тверде паливо.

Пільги чи субсидія: що обрати?

Нагадуємо, що субсидія та пільги одночасно не надаються. У разі призначення субсидії, пільги з оплати житлово-комунальних послуг не нараховуються.

На питання, що вигідніше – оформляти субсидію чи користуватись пільгою, однозначної відповіді немає. Все залежить від індивідуальних обставин кожного домогосподарства (його складу, розміру отриманих членами домогосподарства доходів, переліку житлово-комунальних послуг, категорії пільг тощо).

Отже, що краще обрати пільгу чи субсидію громадянам необхідно вирішувати в індивідуальному порядку.

Чи внесено зміни до соціальних нормативів, виходячи з яких розраховується субсидія?

З 1 травня 2017 року знижено соціальні нормативи на користування житлово-комунальними послугами при розрахунку субсидії та пільг, а саме на газ та електропостачання, яке використовується для опалення .

За новими нормативами будуть нараховувати субсидії та пільги вже на наступний опалювальний сезон 2017-2018 років.

Таким чином, під час опалювального періоду 2017-2018 рр. норму природного газу для опалювання приміщення зменшено з 5,5 до 5,0 м3 опалювальної площі житлового приміщення.

Норма електроенергії, що використовується для індивідуального опалення приміщень, зменшується з 65 до 51 кВт.·г на 1 м2.

Що залежить від наших громадян для своєчасного отримання субсидії?

Відповідно до Положення про порядок призначення та надання населенню житлових субсидій, на заявників покладена відповідальність обов’язково, протягом місяця у письмовому вигляді повідомляти Управління про зміни в складі сім’ї, джерела доходу, зміну переліку одержуваних житлово-комунальних послуг (в т.ч. в разі встановлення лічильників), придбання майна, товарів або оплати послуг на суму, що перевищує 50 тис.грн.

Якщо від громадян особисто не надійде звернення щодо вищезазначених змін, субсидію буде продовжено на наступні дванадцять місяців автоматично.

А в разі, отримання Управлінням за запитом інформації про збільшення (зменшення) чисельності зареєстрованих у житловому приміщенні осіб субсидію на новий термін продовжено не буде.

Якщо з того часу, коли Ви останній раз надавали до Управління особисто заяву, у Вас відбулись зміни в складі сім’ї, соціальному статусі та ін. необхідно повідомити про ці зміни. Наприклад, якщо Вами не буде повідомлено, що дитина, якій виповнилось 18 років, продовжує навчатись, в доходи буде взято два прожиткових мінімуми, а не один, як передбачено законодавством.

Своєчасно не надійдуть також дані від ДФС про доходи для осіб, які змінили прізвище, паспорт, отримали вперше ідентифікаційний код або відмовились від нього та не повідомили Управління про ці зміни.

Також звертаємо увагу громадян міста, що у випадках, коли Управління не має можливості отримати інформацію про доходи через Державну фіскальну службу, то необхідно надати довідки про доходи самостійно. Це стосується громадян, які отримують пенсію або соціальні виплати не в м. Нікополь, отримують аліменти в грошовій формі та інше. У разі неможливості надати довідки можна надати письмове пояснення з зазначенням розміру отриманих доходів.

За який період враховуються доходи при розрахунку субсидії з 1 травня 2017 року на новий термін?

Для призначення субсидії враховується дохід за попередні чотири квартали, що передують місяцю, з якого призначається субсидія.

При здійсненні розрахунку субсидії з 1 травня 2017 року доходи будуть враховуватись за період з 1 квітня 2016 року по 31 березня 2017 року.
Виключення є тільки для пенсіонерів. У разі, коли на час звернення за призначенням субсидії особа є непрацюючим пенсіонером, який декларує відсутність в останньому місяці періоду, за який враховуються доходи, інших доходів, крім пенсії, до його середньомісячного сукупного доходу враховується розмір пенсії за такий місяць.

Як тоді правильно вчинити, якщо в минулому році особа працювала та отримувала пенсію, але на даний час доходів крім пенсії не має?

При проведенні автоматичного розрахунку субсидії, доходи будуть враховані за попередні чотири квартали, інформацію про які буде надано Державною фіскальною службою. Ми не володіємо інформацією про те, що пенсіонер звільнився з роботи.

З 1 травня 2017 року можливість не враховувати до сукупного доходу заробітну плату, мають пенсіонери, які станом на 1 березня 2017 року звільнені з роботи та задекларують за березень 2017 року тільки отриману пенсію. Для проведення перерахунку субсидії необхідно особисто надати заяву, щоб при розрахунку субсидії було враховано тільки пенсію. При цьому надається трудова книжка та її копія.

Який порядок обчислення доходу при розрахунку розміру субсидії для окремих категорій громадян?

Якщо в особи, яка досягла 18-річного віку, станом на 1 квітня 2017 року, середньомісячний сукупний дохід менший від прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на 31 березня 2017 року, або в якої відсутні доходи, але вона навчалася за денною формою навчання у загальноосвітньому, професійно-технічному, вищому навчальному закладі, для розрахунку субсидії середньомісячний дохід визначається на рівні одного прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на 31 березня 2017 року ( 1600,0 грн. на місяць).

Якщо особа протягом зазначеного періоду отримувала хоча б один з наступних видів доходу: пенсію, стипендію, допомогу при народженні (усиновленні) дитини, допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, допомогу по догляду за інвалідом I та II групи внаслідок психічного розладу, допомогу особам, які не мають права на пенсію та інвалідам, допомогу по безробіттю або будь-які інші доходи, то у розрахунок субсидії включаються фактичні розміри отриманих доходів.
Якщо в особи відсутні доходи, для розрахунку субсидії середньомісячний дохід такої особи визначається на рівні двох розмірів прожиткового мінімуму (3200,0 грн. за місяць).


Коли наші громадяни отримають повідомлення про призначену субсидію з 1 травня 2017 року?

Враховуючи зміни, які нас чекають, повідомлення призначення субсидії громадяни почнуть отримувати не раніше, чим з червня 2017 року, щоб своєчасно розрахуватись за послуги, спожиті в травні місяці.

Повідомлення про призначення субсидії буде надіслано всім громадянам, які отримували субсидію в минулому опалювальному сезоні.
З травня 2017 року субсидію буде розраховано на неопалювальний період, тому багатьом сім’ям в літній період субсидія може бути не призначена.

Але навіть, якщо на неопалювальний період субсидію буде призначено в «нульовому» розмірі, то з початком опалювального сезону її перерахуємо автоматично, вже з врахуванням опалення.

Джерело http://www.nikopol-mrada.dp.gov.ua

Читати попередню

Нікопольському краєзнавчому музею 98 років

Читать наступну

Марганчан врятують від багаторічних підтоплень

Останні новини

Каталог підприємств Нікополя

+ Додати підприємство