В рамках Всеукраїнського тижня права, який проходить з 7-го по 12-те грудня, співробітники Нікопольського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги провели зустріч за круглим столом з провідними юристами міста та району на тему “Проблематика прав людини та захист прав учасників антитерористичної операції, членів їх сімей і внутрішньо переміщених осіб”.
Адже для нікопольських бійців, котрі повертаються додому з передової, залишається актуальною проблема отримання статусу учасника бойових дій, який надає учасникам АТО пільги, а їхнім сім’ям – соціальні гарантії.
Найчастіше зараз до юристів звертаються з питаннями, що стосуються організації пільгового перевезення військовослужбовців, надання їм земельних ділянок, поліпшення житлово-комунальних умов, а також щодо соціального захисту сімей загиблих учасників АТО.
Крім того, є безліч питань, з приводу яких потребують консультацій внутрішньо переміщені особи. Серед них отримання державної грошової допомоги, забезпечення житлом та відсутність реєстрації місця проживання у переселенців на неокупованій території України.
У Нікополі перелічені категорії громадян мають змогу отримати безкоштовну юридичну допомогу. Місцевий центр з надання безоплатної вторинної допомоги розпочав свою роботу влітку цього року та обслуговує жителів Нікополя, Орджонікідзе, Марганця, Нікопольського та Томаківського районів.
За даний період роботи до центру звернулося 212 громадян нашого регіону та 41 особа безоплатно отримала адвокатську допомогу.
3З центром наразі співпрацюють 7 адвокатів та підписано 8 меморандумів про спільну діяльність. Налагоджене співробітництво з Нікопольською міською радою, Нікопольською районною державною адміністрацією, з управлінням соціального захисту Нікопольської райдержадміністрації та громадськими організаціями, які надають первинну правову допомогу. Серед них «Правозахисна група Придніпров'я», яка надає правову допомогу учасникам АТО; громадська організація «Відкриті двері», яка надає безоплатну допомогу особам, котрі вийшли з місць позбавлення волі і благодійною організацією "Всеукраїнський благодійний фонд "Горєніє", яка спеціалізується на проблемах захисту прав внутрішньо переміщених осіб.
Загалом, центр є посередником між громадянами і адвокатами та допомагає людині реалізувати гарантоване Конституцією право на юридичну допомогу. Тож навіть за відсутності коштів кожен громадянин може отримати захисника, роботу якого оплачує держава.
Нікопольський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги змінив адресу та знаходиться на проспекті Трубників, 43. Телефон: (066)177-37-74.
Прийом громадян проводиться з 9-00 до 18-00. Вихідні – субота та неділя.
Джерело: Прес-служба міської ради