Вони ходять до школи без книг, можуть урок математики провести на вулиці і взагалі, мають своїх власних учнів. Вони активні і самостійні, вони вчаться не шаблонним відповідям, а самостійному пошуку вирішення поставленого завдання. Ви думаєте, це про школярів із передової Європи? Це про першачків нікопольських шкіл №№5, 15 та 26. Педагоги саме цих навчальних закладів долучилися до всеукраїнського проекту «На крилах успіху» і разом із своїми колегами із 70 інших міст країни розробили нову методику викладання для 1-4 класів.
Замість книг на рік учень експерементального класу отримує журнал на тиждень, у якому зібраний весь необхідний учбовий матеріал. Також до цього додається бокс із різноманітним приладдям (метр, лупа, рахівничка та інший інструментарій для уроків), - пояснює Валентина Бугайова, заступник директора СПМШ №26 з навчально-виховної роботи. – До того, ж, дуже корисно, що у журналі є місце для зворотнього зв’язку із батьками, де вони і вчитель щотижня ведуть конструктивний діалог.
Відомо, що діти краще вчаться, коли навчають самі. Отож, на уроках вони мають своїх підопічних – допитливих космічних героїв лаксиків. Але щоби передати їм знання, школярі й самі повинні щось знати. Отже у них з’являється прекрасна мотивація засвоювати матеріал, - ділиться педагогічними секретами Олена Селютіна, начальник відділу освіти та науки. – Деякі предмети ми об’єднали (наприклад, природознавство, основи здоров’я та «Я і Україна»), аби уникнути дубляжу.
Деякі теми, що, на нашу думку, обтяжені зайвою інформацією для дитини, ми запропонували вилучити, - пояснює Вікторія Грищенко, заступник директора школи №5 з навчально-виховної роботи. – Натомість у журналах введені такі знайомі дітлахам поняття як «селфі», «новігатор» та інше. Вирішуючи завдання зі зрозумілими для них образами, маленькі школярі набагато легше зможуть уявити його собі.
Щодо підготовки самих вчителів до цього експерименту, то вони влітку пройшли спеціальний курс у Запоріжжі. У Києві, Запоріжжі та Дніпрі пройшли круглі столи на цю тему. Існує постійно діюча інтернет-платформа, де всі вчителі, що беруть участь у програмі, мають можливість ставити питання, спілкуватися та обмінюатися досвідом, - зазначила Світлана Карамушка, заступник директора гімназії №15 з навчально-виховної роботи.
Нова програма вже зацікавила батьків, і на передшкільну підготовку до шкіл – учасників експерименту, вже займають чергу. Ольга Коник, профільний заступник міського голови, зауважила, що при позитивній динаміці кількість шкіл у Нікополі, що приєднається до нової програми навчання, може зрости. І вчителям, що хочуть працювати творчо – добре (+ вони отримуюють надбавку до зарплатні). І дітлахам цікаво навчатися. До того ж, ніяких критеріїв відбору до таких експерементальних класів немає. Єдине, що може декому заважити – учбовий журнал для дитини на кожен тиждень коштує грошей - 45 грн. Бокси у цьому році у межах програми школярам видали безкоштовно.
Від редакції: Можливо, ваші діти – саме учні таких експерементальних класів. Які у вас враження, зауваження? Діліться, аби ми знали, на якому рівні літає експеримент під назвою «На крилах успіху».
Алёна Зинченко
Джерело http://nikopolnews.net