Одну з найбільших аварій – аварію на Чорнобильській АЕС знає і пам’ятає весь світ. Щорічно в цей день люди схиляють свої голови в пам’ять про тих сміливців, які не роздумуючи кинулися в смертельно небезпечну зону, аби не допустити страшної катастрофи. Тоді, у 1986 році на ліквідацію наслідків аварії було призвано більше 1000 нікопольців і мешканців району. Вони одними з перших стали на захист співвітчизників, рятуючи від ядерної небезпеки, жертвуючи найдорожчим – своїм здоров’ям і життям.
14 грудня в Нікополі відбувся загальноміський мітинг біля пам’ятного знаку ліквідаторам та мирним жителям, які загинули внаслідок аварії на ЧАЕС. Вшанувати пам’ять загиблих прийшли представники влади та депутатського корпусу, керівники підприємств міста, духовенство, громадські організації, школярі та небайдужі нікопольці.
Про історію та наслідки страшних подій весни 1986 року в історичній довідці розповів директор Нікопольського краєзнавчого музею Олександр Кушнірук.
До присутніх звернулась заступник міського голови Андрія Фісака Ольга Коник. Вона подякувала всім ліквідаторам за їхній подвиг та побажала всім міцного здоров’я, добробуту та миру. Крім того, Ольга Василівна вручила Почесні Грамоти від Дніпропетровської обласної державної адміністрації за мужність, самовідданість та високий професіоналізм, проявлені під час ліквідації наслідків на Чорнобильській АЕС.
Голова Нікопольської громадської організації інвалідів, ліквідаторів та постраждалих від аварії на ЧАЕС «Союз Чорнобиль» Микола Патейчукз особливим болем у серці звертався до своїх побратимів та вдів ліквідаторів.Він щиро побажав всім присутнім життєвого добра і тепла, а підростаючому поколінню — ніколи не забувати цієї катастрофи та не відчувати на собі її жаху.
Завершився мітинг покладанням квітів, хвилиною мовчання та військовим салютом в пам’ять про ліквідаторів Чорнобильської катастрофи.