24-го березня визнано Всесвітнім днем боротьби проти туберкульозу. Саме цього дня у 1882 році лікар Роберт Кох відкрив збудник захворювання. Щороку напередодні традиційно проводиться місячник боротьби з туберкульозом. З цієї нагоди ми звернулись до спеціалістів Нікопольського протитуберкульозного диспансеру, аби дізнатись, яка нині у нашому місті ситуація із захворюванням на туберкульоз.
Завідуюча диспансерним відділенням КЗ «Нікопольський протитуберкульозний диспансер» Альбіна Шершньова повідомила нам про статистику, яка останнім часом склалася у нашому місті. Від неї ми дізнались, що в Нікополі на 100 тисяч населення 90 — хворі на туберкульоз. Наразі 180 нікопольців стоїть на обліку у диспансері з активною формою туберкульозу. Причому хворіють переважно чоловіки віком до 40 років, які мають шкідливі звички та не звертають уваги на стан свого здоров’я.
Але все ж таки радує те, що за останні 2 роки туберкульозом не захворів жоден підліток, а от двоє дітей дошкільного віку заразились від своїх безвідповідальних батьків. Вони вже успішно пройшли курс лікування, який у кращому випадку триває близько 6 місяців. Складніші форми туберкульозу лікують більше року. У будь-якому разі необхідно безперервно приймати ліки, які, на щастя, виділяються державою безкоштовно.
Найчастіше до «групи ризику» потрапляють ВІЧ-інфіковані, а також люди, які ведуть аморальний спосіб життя – вживають наркотики, алкоголь, багато палять. Але найстрашніше те, що вони заражають всіх навколо, особливо, коли опиняються у замкненому просторі з іншими людьми. Найстрашніше те, що туберкульоз – це настільки підступне захворювання, що на ранніх стадіях проходить без симптомів. Спочатку у людини може виникнути кашель та незначне підвищення температури до 37,2 градусів, пізніше виникає задишка, слабкість, зниження апетиту та стрімке схуднення. Тобто, симптоми раннього туберкульозу можна переплутати із застудними, що найчастіше і відбувається. У таких випадках люди намагаються лікуватись звичними засобами, і навіть на деякий час симптоми зникають, але через 6-10 місяців з’являються знову у більш складній формі.
- Я хочу звернутись до жителів Нікополя, щоб вони з будь-якими симптомами захворювання завжди звертались до лікаря. Разом з тим, не забували вчасно проходити флюорографічне обстеження (хоча б один раз на 2 роки), адже саме це допомагає на ранній стадії виявити туберкульоз і успішно його вилікувати, — стверджує Альбіна Шершньова.
До речі, зараз 10 % населення нашого міста більше 2 років не проходили флюорографію. Лікарі запевняють, що таке безвідповідальне ставлення до свого здоров’я може призвести до невтішних наслідків. Аби цього уникнути, нам залишається постійно укріплювати свій імунітет, вести здоровий та активний спосіб життя і своєчасно проходити медичне обстеження.
Прес-служба міської ради
Джерело: portal.nikopol.net