Видалення сухостою та аварійних дерев у Нікополі відбувається протягом року. Визначенням дерев, які підлягають зносу, займається постійно діюча комісія з розгляду питань, пов’язаних з порядком видалення дерев, кущів, газонів і квітників. Про це нам розповіла начальник відділу екології міської ради Світлана Надєїна.
До складу цієї комісії входить 4-ро спеціалістів з відділів екології, житлового господарства, КП «МЖТІ» та представник державної екологічної інспекції у Дніпропетровській області. Комісія реагує на заяви громадян та виїжджає на обстеження дерев за відповідними адресами.
Так, у нинішньому році було обстежено 63 адреси та визначено дерева, які загрожують життю, здоров’ю або майну громадян, тому й підлягають видаленню у першу чергу. Наприклад, це сухі або так звані фаутні (хворі) дерева, стан яких пересічному громадянину візуально визначити важко. Процедура обстеженняпенёк 1 та видалення дерев проводиться згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 1-го серпня 2006 року № 1045. У ній чітко зазначено: «…коли стан зелених насаджень загрожує життю, здоров’ю громадян чи майну громадян та/або юридичних осіб, видалення зелених насаджень здійснюється негайно з подальшим оформленням акта…». За словами начальника Управління ЖКГ Ірини Сандул, у цьому році було визначено 166 дерев, які підлягають видаленню. На такі роботи виділено 300 тисяч гривень бюджетних коштів.
Згідно з відповідними нормами законодавства і визначались дерева, які підлягають видаленню по пр.Трубників від площі Нежалежності до вул. Миронова. DSC08549За актом обстеження аварійних дерев, які могли впасти на проїжджу частину, житлові будинки або перехожих, на цій ділянці виявилось 82. Виконавцями робіт по їхньому видаленню визначено обслуговуючі компанії ТОВ «КК «ДомКом-Нікополь»» та ТОВ «Ніко-Арс», або підрядні організації, з якими вони уклали договір.
Слід зазначити, що виконані роботи відповідають акту обстеження комісії. Як говорять фахівці, особливо актуально видалити аварійні дерева до настання справжньої зими. Це допоможе попередити надзвичайні ситуації, пов’язані з падінням дерев, які можуть виникнути в наслідок сильних поривів вітру або снігопадів. Нагальний приклад для нікопольців, це буревій, який у вересні повалив на проїжджі частини та будинки десятки сухих та інших аварійних дерев.
Прес-служба міської ради
Джерело: portal.nikopol.net