1 грудня – Міжнародний день боротьби в ВІЛ-СНІД. За останніми даними, в Україні проживає більше 360 тисяч ВІЛ-позитивних людей. У Нікополі на обліку 800 людей. І це – лише офіційні дані статистики. Як правило, цифру слід множити на п’ять. Адже дехто живе, навіть не підозрюючи про вірус, який підступно може десятки років не проявлятися, але все ж руйнувати організм людини. Нещодавно у Нікополі пройшла акція боротьби зі СНІДом. Волонтери всеукраїнської мережі Людей, що живуть з ВІЛ провели її у професійному училищі №42.
Цією німою сценкою волонтери організації Дерево життя та всеукраїнської мережі ЛЖВ показали присутнім на акції учням сучасні реалії життя з ВІЛ-інфекцією. Не зважаючи на те, що ВІЛ-СНІД не передається побутовим шляхом, через обійми, рукостискання, спілкування чи дружбу, хворих людей стороняться та відкидають. Допомогу їм надають здебільшого лише громадські організації.
ВІЛ-СНІД давно вже перестав бути хворобою наркоманів, жінок легкої поведінки чи людей з нетрадиційною орієнтацією. Вірус передається статевим шляхом, через переливання крові та від хворої матері дитині про пологах чи годуванні груддю. Тож захворіти може і людина, якій переливали кров, і щойно народжена дитина. Варто знати, що діагноз ВІЛ – не вирок. Головне – вчасно виявити вірус та розпочати лікування.
Лікуватись від ВІЛ необхідно буде все життя. АРТпрепарати, що підтримують хворих, безкоштовно надає держава. Людина з ВІЛ може прожити довге життя. Як приклад, волонтери навели відомого баскетболіста Меджика Джонсона, який вже 20 років живе з ВІЛ та має повноцінну родину.
Волонтери запропонували кожному бажаючому пройти безкоштовний і швидкий тест на наявність вірусу. А також закликали всіх не відсторонюватись від хворих на ВІЛ, самим вести здоровий спосіб життя і допомагати в волонтерській роботі. Ті, кого зацікавила ця інформація, або кому потрібна допомога, можуть звертатись за адресою вулиця Запорізька, 49. Тут знаходиться волонтерська організація.
Источник: НТМ