Чи не вперше містяни прокинулись.
- А що відбувається? Що за свято? Нечебто до Дня Незалежностя ще далеко? А так багацько людей у національному вбранні. Козаки з чубами та на конях. Дороги перекриті...
- То свято до дня Шевченка! – намагається вгадати десятирічна дівчинка.
- Та ні! Це на честь обрання Богдана Хмельницького гетьманом свято! Точно знаю, вчителька казала, - поправляє її подружка.
І справді, вже третій рік поспіль Нікополь святкує єдину у своєму роді дату – День обрання Хмельницького на Микитинські Січі гетьманом України. Але тільки цьогоріч ця унікальна подія, якою може пишатися саме наше місто, відбулася із належним розмахом. Навіть найзануреніші у своє побутове життя нікопольці звернули увагу на те, що місто – святкує.
Такої великої сцени, яка стояла цього разу у парку Перемоги, не завжди й на державне свято побачиш. З нагоди ювілею – 370-річчя з дня обрання Богдана гетьманом – запросили гостей із столиці – гурт «Тінь сонця». Він якнайдоречніше підійшов за тематикою свята. Публіка аплодувала, підспівувала хлопцям та навіть танцювала кривий танець.
Крім цього, були підтягнуті козацькі сили із обласних центрів – Дніпра та Запоріжжя – та інші. Сучасні запорожці вражали технікою бойового гопаку. Демонструвалася козацька зброя. Можна було побачити зброю і новітньої війни. Також всі бажаючі, під наглядом представників нашої військової частини, могли зібрати-розібрати вічний автомат Калашнікова. А разом із місцевими лицарями – вбратися у стародаві залізні шати. У зеленій зоні проводилися майстер-класи із самооборони та варився запашний куліш. Біля самого входу у парк полискували сталевими боками сучасні байкерські коні. Здавалося, тут зібрали все, що можна пов’язати із чоловічою силою, волею та наснагою.
Так креативно парк Перемоги ще, мабуть, не використовували. Велику сцену поставили просто навпроти центрального фонтану, що надавало своєрідний колорит дійству. А другу сцену облаштували на імпровізованому майданчику – у жовто-блакитній альтанці. Тут тривав рок-сейшн. Організатори дали право вибору публіці. Хтось підспівував та підтанцьовував лауреатам обласного конкурсу «Козацькими шляхами» біля головної сцени, а хтось відривався під рок біля альтанки.
22 квітня відбулася ще одна, на перший погляд, не така помітна як вищевказані, та насправді дуже значуща подія. У краєзнавчому музеї відбувся прем’єрний показ фільму «Мандрівка у край затоплених Січей» із нікопольським істориком Мирославом Жуковським у головній ролі. Презентація цієї стратегічно важливої стрічки раніше вже відбулася в обласному центрі. І головна цінність цього кінопроекту в тому, ща вперше для широкої публіки були комплексно представлені всі козацькі перли нашого краю - Січі. Бо то для істориків не новина, що абсолютна їх більшість знаходилася на Дніпропетровщині. А от для простих людей батьківщина запорозького руху – одноіменне Запоріжжя з його Хортицею. Тому і б’ються наразі ентузіасти заради перейменування Дніпропетровщини у Січеславщину. Аби кожному стрічному-пересічному було зрозуміло, де насправді гуляла запорозька слава. Адже туристів, ласих до козацьких родзинок, не меншає. То нехай їдуть до нас, на Микитинську, Чортомлицьку, Томаківську, Базавлуцьку, Нову Січ - на справжню батьківщину козаччини!
Джерело https://nikopolnews.net