В міській лікарні № 4 було відкрито нове відділення: реабілітаційний центр. Тут надаватимуть психотерапевтичну і фізіотерапевтичну допомогу учасникам бойових дій, чорнобильцям, інвалідам каліцтва та інвалідам по захворюванню, які проживають в Нікополі. Про це повідомляє прес-служба міської ради.
– У системі охорони здоров'я реабілітація завжди існувала в рекомендаціях, - коментує головний лікар міської лікарні № 4 Надія Бредихина. - І коли з ініціативи міської влади ми почали займатися створенням реабілітаційного центру, то виявилося, що ми першопрохідці в цій справі. Відкриття центру проходило в два етапи. У минулому році капітально відремонтовали приміщення, де раніше розташовувалася грязеводолікарня, і кілька років ніяк не використовувалося. На ремонт з міського бюджету було виділено близько двох мільйонів гривень. У цьому році на обладнання реабілітаційного центру виділили понад 600 тисяч гривень.
Спонсорська допомога «Сентравіс» нам допомагає регулярно, в цьому році придбають на 100 тис. грн. для цього відділення.
- Наскільки я знаю, в Нікопольському районі сталося чотири суїциду учасників локального військового конфлікту, тому я сподіваюся, що в реабілітаційному центрі фахівці допоможуть своїм пацієнтам адаптуватися для повноціного життя, – радник міського голови з питань допомоги учасникам локального військового конфлікту і членам сімей загиблих Сергій Копчик.
Психологи центру готові надати тривалу психотерапевтичну допомогу, враховуючи індивідуальний підхід и використовуючи різні методи: пісочна терапія, арт-терапія, заснована на застосуванні мистецтва і творчості, гештальт-терапія, яка допомагає поліпшити контакт з оточуючими людьми і зовнішнім світом. Тут проводуть психологічні тестування, щоб визначити чи є у пацієнта депресія, тривожний розлад, посттравматичний стресовий розлад тощо.
Три кабінету центра обладнані апаратами, які лікують всі органи і системи людини, також є апарати, які дозволяють проводити знеболення, покращувати нервову систему.
- Все лікарні Нікополя побудовані в 70-80 роки минулого століття, дуже довгий час там не робили ремонту, – сказав під час відкриття центру, міський голова Андрій Фісак. - Тому завдання міської влади, незважаючи на те, що поліклініки та лікарні відносяться до вторинного рівня медичної допомоги, а значить, повинні фінансуватися з обласного та державного бюджетів, ми не можемо стояти осторонь і будемо поступово приводити в порядок всі лікарні міста. У цьому році - це інфекційна лікарня і сподіваюся, що в цьому році закінчать будівництво дитячої лікарні.
Андрій Фісак вручив подарунок для кабінету релаксації, а депутати міської ради від фракції Солідарність – м'ячі і гантелі для кабінету з фізичного оздоровлення.
Джерело https://nikopolnews.net