26 квітня – день пам’яті жертв Чорнобильської катастрофи. В результаті аварії на ЧАЕС був повністю зруйнований атомний реактор, в навколишнє середовище потрапили радіоактивні речовини, а хмара, яка утворилася рознесла їх по території України, Росії, Білорусії і ряду країн Європи. У Нікополі провели ряд заходів, присвячених цій сумній даті.
Вже не перший рік поспіль, напередодні Дня вшанування Чорнобильської трагедії, заступник міського голови Ольга Коник та представники Нікопольської громадської організації інвалідів-ліквідаторів та всіх постраждалих від аварії на ЧАЕС відвідують тяжкохворих ліквідаторів. Цього року завітали до п’яти чорнобильців та вручили продуктові набори першої необхідності. Кожен радо зустрічав гостей, ділився спогадами та дякував за допомогу та увагу.
А 25 квітня, у рамкам просвітницької діяльності серед молоді, в НКДЦ відбувся Вечір зустрічі ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС з учнями шкіл міста. Присутнім показали короткометражний документальний фільм про тодішні події. Ліквідаторам надали слово та школярі з цікавістю задавали їм хвилюючі питання.
Ввечері, 25 квітня, о 20:30 біля Пам’ятного знаку жертвам Чорнобильської трагедії, аби вшанувати пам'ять полеглих у боротьбі з невидимим ворогом – радіацією, зібрались небайдужі нікопольці, представники влади, Нікопольської громадської організації інвалідів-ліквідаторів та всіх постраждалих від аварії на ЧАЕС та духовенство. Підтримавши Всеукраїнську акцію «Запали свічу пам’яті», на асфальті вогнем свічок зробили памятну трагічну дату 32 роки.
Ранком 26 квітня відбувся мітинг до Дня Чорнобильської трагедії. Присутні представники влади, підприємств міста, духовенство, молодь, чорнобильці та вдови ліквідаторів згадали полеглих. Цього дня лунали слова подяки та шани за подвиг, який здійснили мужні борці з мирним атомом. Під час мітингу Знаком пошани ЧОРНОБИЛЬ нагородили ліквідаторів аварії на ЧАЕС, членів Нікопольської громадської організації інвалідів, ліквідаторів та постраждалих від наслідків аварії на ЧАЕС «СОЮЗ ЧОРНОБИЛЬ». До пам’ятного знаку поклали квіти. Загалом півтори тисячі нікопольців приймали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС і вони заслуговують на пам'ять та вдячність наступних поколінь.