Телефонні та інтернет-шахраї не полишають своєю справи

Телефонні та інтернет-шахраї не полишають своєю справи

Сучасні інформаційні технології не тільки полегшують людям життя, але і стають в нагоді шахраям. В Нікополі, як і по всій Україні, продовжують виманювати у людей гроші телефонні та інтернет-шахраї. Статистика ж розкриття подібних злочинів, на жаль, невтішна.

Соціальні мережі, які допомагають людям спілкуватись зі своїми друзями чи однокласниками, ділитись інформацією чи дізнаватись новини, стають в нагоді і шахраям. Будь-які дані, як то номер телефону, інформація про рідних та близьких, що ви розміщуєте на віртуальних сторінках, можуть обернутись проти вас. З соціальних мереж шахраї можуть дізнатись дуже багато про свою потенційну жертву. А далі – по вже всім знайомій схемі: телефонний дзвінок та розповідь про те, що ваш рідний потрапив до в’язниці і щоб визволити його необхідні гроші.

В подібних випадках в першу чергу слід дзвонити в міліцію. Адже якщо ви відправите шахраям гроші, повернути їх буде доволі складно. За міліцейською статистикою, подібні злочини частіше за все скоюють люди, що знаходяться у в’язниці в інших регіонах України. Дізнатись, хто конкретно шахрай, вкрай важко.

Інший вид шахрайства, що набув популярності, - через інтернет магазини продажу речей. Шахраї обіцяють перерахувати на банківську карту гроші за товар, для цього просять підійти до банкомату, далі диктують якісь цифри. Після цього – ані обіцяних грошей, ані взагалі будь-яких заощаджень на картці жертви. Повернути гроші після цього – майже неможливо.

Загалом по Нікополю за останнє півріччя зафіксовано 59 заяв стосовно телефонних та інтернет-шахрайств. По Україні та по області подібні злочини стаються майже щодня. Тож будьте обачні.

Источник: НТМ

Читати попередню

У Нікополі планують створити «Єдність»

Читать наступну

100 дней мэрства Андрея Фисака ВИДЕО

Останні новини

Каталог підприємств Нікополя

+ Додати підприємство