Розпочався новий опалювальний період, а отримувачі субсидії хвилюються: яку частину витрат на оплату комунальних послуг їм цього року компенсовуватиме держава? Чи всім, хто отримував субсидію торік, її перерахують на новий опалювальний сезон, на скільки зменшиться розмір субсидії тощо. Адже уряд у травні та серпні 2017 року вніс низку змін у правила нарахування субсидій. Тож що змінилося? Сьогодні про це наша розмова із заступником начальника, начальником відділу з призначення соціальних допомог управління праці і соціального захисту населення Нікопольської міської ради Надією Остапенко.
- Надіє Миколаївно, болюче питання: чи змінилися строки опалювального сезону, на який призначається субсидія?
- Так, змінилися. Якщо раніше субсидія на опалювальний сезон призначалася з 1 жовтня по 30 квітня і перераховувалася відповідно до рішення органів місцевого самоврядування про дату початку (закінчення) опалювального сезону, то з 1 травня цього року внесено зміни, і у 2017-2018 роках для громадян, які мають індивідуальне опалення, субсидія нараховується з 16 жовтня 2017 року до 15 квітня 2018 року.
- Як враховуються доходи?
- З жовтня 2017 року при розрахунку розміру субсидії на новий опалювальний сезон 2017-2018 років будуть враховуватися доходи громадян не за весь минулий рік, як було раніше, а тільки за I і II квартали 2017 року. Такі зміни вигідні тим, хто торік мав хорошу зарплату, а цього року фінансове становище з якихось причин змінилося: доходи впали або людина втратила роботу. Пенсіонерам, які звільнилися до 1 червня 2017 року, при нарахуванні субсидії можна враховувати розмір пенсії за останній місяць (червень) періоду, за який враховуються доходи, але для цього необхідно подати нову заяву та декларацію про доходи.
- Чи збільшено соціальну норму і розмір доходів?
- Для непрацездатних осіб збільшено соціальну норму, а для безробітних – розмір доходів. Якщо в помешканні проживає тільки одна чи дві непрацездатні особи, для них збільшується соціальна норма, на яку надають житлову субсидію – з 48,87 м2 до 75 м2.
А ось громадянам працездатного віку, які не працюють, при призначенні субсидії на новий опалювальний період у дохід зараховуватимуть два прожиткові мінімуми (1624 гривні), тобто 3248 гривень щомісячно.
- Кому необхідно повторно подавати документи?
- Для більшості громадян, які отримують субсидії, їх перерахунок проведуть автоматично, без повторного звернення, про що на початку листопада буде надано нове повідомлення. Звертаю увагу на те, що в повідомленні буде зазначено розмір призначеної субсидії в опалювальний період, та окремо зазначено норму на опалення за жовтень 2017 року (за 16 днів).
Заново необхідно подавати заяву і декларацію про доходи лише сім’ям, які орендують помешкання та тим, в яких відбулися зміни у складі родини (хтось виписався чи, навпаки, прописався), громадянам, які хочуть отримати субсидію на тверде паливо та у випадках, коли виплату субсидії було припинено через наявність заборгованості за житлово-комунальні послуги або з інших причин.
- Надіє Миколаївно, наскільки скоротились нормативи на комунальні послуги?
- Нормативи на житлово-комунальні послуги Уряд переглядав двічі: в травні скоротив нормативи на опалення, а в серпні – на газ. Нові нормативи будуть враховані вже у жовтні в опалювальному сезоні на 2017-2018 роки.
Так, з травня 2017 року за газове опалення встановлено норму 5 м3 на 1 м2 (було 5,5 м3 на 1 м2), на електричне - 51 кВт/год (було 65 кВт/год).
З жовтня 2017 року за користування газовою плитою надається норма 5,4 м3 на одну особу (було 7,1 м3), за користування газовою плитою і водонагрівачем - 10,5 м3 на одну особу (було 14 м3). Зазначу, що субсидії будуть покривати витрати на комунальні послуги тільки у межах цих норм. За все, що спожито понад норму, доведеться платити самостійно.
- Про що громадянам потрібно повідомляти ваше управління?
- Протягом місяця отримувачі субсидії повинні повідомити управління праці та соціального захисту населення про зміни у складі сім’ї ( виписка чи прописка); соціальному статусі членів сім’ї (звільнення чи влаштування на роботу, вихід на пенсію); у випадках, коли сім’я зробила покупку на суму понад 50 тисяч гривень (придбала квартиру, машину тощо); встановила індивідуальне опалення, або з часу призначення минулої субсидії зареєструвала його офіційно.
- Дякую за бесіду.
Олександр Палець
Джерело http://vizit.venal.com.ua