Виступаючи у Верховній Раді 8 жовтня, Андрій Шипко повідомив, що майже щодня отримує звернення від виборців з Нікополя та Нікопольського району щодо складної ситуації, в якій опинився НЗФ. «2 200 осіб, це третина працівників підприємства – без роботи. Ті, хто зараз працюють, занепокоєні можливостю її втрати. Цілі родини можуть залишитися без засобів до існування у разі подальшої ескалації кризи. А це – я звертаю Вашу увагу – 24 тисячі людей», - підкреслив народний депутат.
Завод був змушений зупинити 11-ть з 16-ти феросплавних печей. Причина – захмарні та постійно зростаючі тарифи на електроенергію. Лише за 9-ть місяців 2013-го року вони підвищились на 9,1% .
При цьому ціни на феросплави в світі з 2010 року залишаються незмінними. Підприємство – без очікуваної підтримки держави – втрачає зовнішні ринки з відповідними соціальними наслідками.
Наразі завод відповідає усім критеріям для отримання давноочікуваної державної підтримки, згідно урядової постанови №912 від 1 жовтня 2012 року.
«Я вимагаю від керівників профільних міністерств та членів робочої групи з надання державної підтримки підприємствам гірничо-металургійного комплексу негайно вжити дієвих заходів, щоб не допустити зупинки Нікопольського заводу феросплавів!», - резюмував Андрій Шипко.
Це вже не перше звернення народного депутата. Так у травні поточного року Андрій Шипко звертався до віце-прем’єр-міністра Юрія Бойка із запитом щодо вжиття заходів недопущення зупинки роботи одного з найкращих підприємств металургійного комплексу України.
Після чого уряд в червні доручив розглянути на засіданні робочої групи з надання держпідтримки підприємствам ГМК питання встановлення для виробничих потреб НЗФ спецтарифу на електроенергію.
Источник: Визит Венал