Рада Спілки «СЗС» розглядала питання щодо добровільного об'єднання територіальних громад, в тому числі запропоновану модель реформування місцевого самоврядування Нікопольського району.
- чисельність населення складає 5-6 тисяч чоловік і кадровий потенціал якого здатний забезпечити потреби громади у послуг соціальної сфери (в медицині, освіті, культури і т.п.);
- наявність обєктів нерухомості для надання громаді послуг соціальної сфери;
- наявність субєктів господарювання – платників податків, здатних забезпечити фінансування діяльності громади.
- припиняють діяльність селищні, сільські ради;
- обирається рада територіальної громади, селищні та сільські старости;
- створюються виконавчий орган об'єднаної громади (самостійний адміністративний центр) на зразок місцевої (районної) державної адміністрації.
Перше
В результаті реформування:
- площа об'єднаної територіальної громади дорівнює загальній площі територій, які об'єднались. Площа не зміниться
- аналогічно не зміниться чисельність та склад населення
- об'єкти нерухомості, в т.ч. соціальної інфраструктури, нові не з'являться.
- кількість і склад суб'єктів господарювання – платників податків на території не зміниться. Відповідно і розмір надходжень до бюджету податків не збільшиться.
В даний час здійснюється реформування державних контролюючих органів (ДФІ, ДФС) та правоохоронних органів. Як наслідок не виконуються завдання по захисту державних та громадських інтересів, забезпеченню законності та правопорядку. Процвітає корупція, казнокрадство.
Реформування місцевого самоврядування, місцевих органів державної влади потребують часу (проведення місцевих виборів, створення відповідних органів в об'єднаних громадах та організації їх діяльності). Наслідок - в період реформування дезорганізація діяльності місцевого державного апарату.
Одним з болючих питань реформи фінансування створеної спроможної об'єднаної територіальної громади, яка змушена буде самостійно на власному кадровому потенціалі, на власних об'єктах інфраструктури за рахунок місцевого бюджету забезпечити належний рівень надання послуг у сфері освіти, культури, охорони здоров'я, соціального захисту, житлово-комунального господарства.
1. Кількість та склад запропонованих об'єднаних громад району.
2. Відомості по кожній об'єднаній громаді району:
- перелік закладів та обєктів соціальної сфери, витрати на забезпечення їх діяльності.
- структура адміністративного апарату громади, обсяг витрат на забезпечення його діяльності
3. Очікуваний обсяг та склад доходів громади згідно ст.64 та ст.69 БК.
В умовах війни жодна з країн не проводила адміністративну територіальну реформу.
Рада Спілки вважає, що проведення реформи місцевого самоврядування за вище приведених обставин та умов є не доцільним.
«Урапатріоти» від влади шантажують населення заявами, що в разі не проведення реформи (не створення об'єднаних територіальних громад) фінансування соціальної сфери громад району, які не об'єднались буде припинено або що найменше значно скорочено. Місцевим радам пропонували прийняти рішення про передачу об'єктів нерухомості закладів соціальної сфери (школи, дитсадки, будинки культури) з комунальної власності громад до комунальної власності району. І такі рішення приймались. Шантаж триває.
1. Не ініціювати добровільне об'єднання територіальної громади смт. Червоногригорівка з суміжними територіальними громадами .
2. У разі отримання пропозицій про добровільне об'єднання територіальних громад з територіальною громадою селища Червоногригорівка:
- провести громадське обговорення отриманих пропозицій;
- питання щодо добровільного обєднання територіальної громади Червоногригорівки з територіальними громадами, які запропонували обєднання вирішити шляхом проведення референдуму (ст.7 ЗУ «Про місцеве самоврядування»)