Як відомо, згідно з законом «Про декомунізацію» наша область має бути перейменована. Оскільки вона названа на честь не тільки річки Дніпро, а перш за все – на честь комуністичного ката Григорія Петровського (litsa.com.ua/read/23845). В часи УНР область називали Січеславською на честь п’яти Січей і козацьких кошів, що були на її територій. Тож чим вигідно нашому регіону таке перейменування?
1. Січеславська область стане великим поштовхом для ребрендингу області, зокрема створює особливу зацікавленість туристів України та світу в нашому регіоні. Адже одразу виникають питання: а чому Січеславська, що таке Січ і чим славна, а хто такі козаки, де були розташовані Січі?
2. Це чудова назва для збереження та подальшого розвитку культурної та історичної спадщини регіону, яка сприятиме і туристичному, і економічному розвитку. За оцінками Агенції розвитку Дніпра при відродженні Січей як об’єктів історії і туризму та розвитку турінфраструктури Січеславська область зможе приймати щороку не менше 1 млн туристів. За приблизними оцінками це щороку (!) 3 млрд. гривень, влитих в економіку галузі, і приблизно 150 млн. податкових надходжень до бюджетів всіх рівнів. Адже один український турист за день витрачає до 50 доларів, а іноземні – 150–500 долларів.
3. Для Нікополя і регіону саме таке перейменування згідно з декомунізацією дуже важливе, оскількі всі п’ять Січей (із семи Запорозьких Січей, що існували) були в Нікопольському регіоні. Не забуваймо, де був обраний гетьманом Богдан Хмельницький і неодноразово обирався отаманом Чортомлицької Січі Іван Сірко... Фільм про місця знаходження Січей зняли члени громадського руху СІЧЕСЛАВСЬКА – ТАК (правозахисна группа «Січ») – youtu.be/B8jfWi3yP6E.
4. Така назва дає поштовх до розвитку історичного туризму і вирішення інфраструктурних проблем нашого міста. А саме: доріг до Нікополя з Дніпра, Запоріжжя, Кривого Рогу, що знаходяться в поганому стані. Друге життя і фінансування має отримати і міський проект будівництва туристично-екскурсійного і історико-археологічного комплексу «Микитинська Запорозька Січ» в парку Перемоги.
5. Скільки коштуватиме перейменування Дніпропетровської області бюджетові та мешканцям? Ініціатори перейменування зазначають, що «жодної копійки», окрім коштів на зміну вказівників на трасах. Жоден закон не вимагає заміни паспортів або інших паперових документів через зміну назви області. Зміна ж юридичної адреси в установчих документах закладів, підприємств, фірм не має граничного строку і може відбуватися поступово, разом з іншими змінами.
Олег ФЕЛЬДМАН, виконавчий директор фонду «Нікополь туристичний».
Джерело: http://ntm.net.ua