Діти, які щодня вживали солодощі, в дорослому віці частіше схильні демонструвати агресивну поведінку, встановили вчені з Великобританії. Дослідження вчених під керівництвом Саймона Мура з Кардіфського університету опубліковане у The British Journal of Psychiatry.
Дослідники вивчили інформацію про 17,5 тис. респондентів. Учених цікавило харчування учасників дослідження в 10-річному віці, а також звинувачення у прояві насильства, які були висунуті респондентам у 34 роки.
Проаналізувавши отримані дані, дослідники з'ясували, що 69% осіб, які демонстрували агресію, вживали у дитинстві солодощі практично щодня. Водночас, ласунами виявилися лише 42% респондентів, які не були звинуваченими у застосуванні насильства.
Виявлена вченими залежність також простежувалася, коли вони відкидали соціальні фактори, які могли вплинути на агресивність учасників дослідження, наприклад, виховання, місце проживання, отримана до 16 років освіта та навіть наявність власного автомобіля у дорослому віці.
За словами Саймона Мура, найбільш імовірно, що регулярне частування дітей цукерками і шоколадом може спричинитися до того, що вони не навчаться спокійно очікувати бажаного. Нездатність відстрочити отримання задоволення може викликати у таких дітей імпульсивну поведінку, яка значною мірою корелює з вчиненням правопорушень. Професор Алан Меріон-Девіс вважає, що батьки частіше схильні давати солодощі вимогливим, неспокійним і агресивним дітям, щоб останні поводилися спокійніше.
Джерело: http://expres.ua/