Про це під час засідання Громадської ради заявив виконуючий обов’язки міського голови Андрій Фісак. Також зазначив, що більшість труднощів цієї галузі пов’язана із недостатнім державним фінансуванням або його реальною відсутністю.
Саме через цю проблему приватні компанії у більшості випадків відмовляються надавати свої послуги. Адже, по суті, спеціалісти мають виконувати роботи без реальної оплати, яка залежить від казначейства. За таким принципом у минулому році ремонтували дороги. Наприклад, виконавця робіт з капітального ремонту вулиці Шевченко знайшли з третього разу, а на тендер по вулиці Херсонській так ніхто і не відгукнувся.
— Ми намагаємось переконувати приватні компанії здійснювати капітальні ремонти покрівель дахів, будинків та доріг без фінансування. Адже ми розуміємо, що зараз є кредиторська заборгованість, про конкретні терміни погашення якої ми говорити не можемо. Саме через це роботи по освітленню вулиць, спилюванню дерев, покосу трави виконує КП «Нікопольводоканал», а не приватні організації, — стверджує 2очільник міста.
Вихід із цієї ситуації місцева влада вбачає у виведенні житлового фонду в ОСББ, тобто у приватну власність. Наразі в Нікополі нараховується 303 ОСББ, 56 з яких ще не отримали необхідного капітального ремонту через проблеми з фінансуванням. Але, не дивлячись на це, мешканці цих об’єднань наводять лад у своїх помешканнях та контролюють всі свої витрати.
— У нинішньому році бюджетом передбачено 30 мільйонів гривень на розвиток житлово-комунального господарства. Ці кошти витрачатимуться в основному на капітальний та ямковий ремонт доріг, у тому числі і внутрішньоквартальних, та інші види робіт. Тобто об’єм завдань визначено, справа залишилась тільки за фінансуванням, — підкреслив Андрій Фісак.
Ще однією глобальною проблемою міста є прибирання сміття. Наразі керівник міста поставив завдання – прибрати алеї, парки, сквери та дороги. Ці роботи зараз активно ведуться у всіх районах Нікополя.