Управлінням праці та соціального захисту населення завершено перепризначення субсидії з 01.05.2017 року на новий термін та продовжується робота з прийому та обробки заяв для виплати «монетизованої» частини невикористаної субсидії на опалення в опалювальний сезон 2016/2017рр.
«Монетизація» субсидії, що зроблено та на що звернути увагу?
Субсидією в місті користується майже 29 тисяч сімей, а право на отримання «монетизованої» частини субсидії мають близько 14 тисяч сімей, з них право на отримання «монетизованої» частини субсидії на газ – мають 10 тис. сімей, на електроенергію - 4 тис. сімей.
Станом на 27.07.2017 року Управлінням прийнято 8245 заяв.
Нагадуємо, що заява для отримання коштів надається тільки від особи, якій призначено субсидію (зазначено в повідомленні про надання субсидії).
Прийом заяв для перерахування «монетизованої» частини невикористаної субсидії управлінням праці та соціального захисту населення буде здійснюватись до 31 серпня 2017 року. У разі несвоєчасного звернення чинним законодавством не передбачено ніяких поважних причин, щоб подати заяву після 1 вересня.
Після проведеного перепризначення субсидії з 01.05.2017 року на новий термін і надання громадянам міста повідомлень про призначення (непризначення) субсидії на неопалювальний період зупинимось на питаннях, з якими найчастіше отримувачі субсидії звертаються до Управління.
Хочемо заспокоїти тих громадян, які отримали повідомлення про непризначення субсидії на неопалювальний період, то з початком опалювального періоду субсидію буде перераховано з врахуванням опалення.
За який період враховано доходи для призначення субсидії
Розрахунок субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг з травня 2017 року на наступний період (дванадцять місяців) здійснено із врахуванням доходів за чотири квартали, які передують місяцю, з якого призначається субсидія (тобто доходи враховано за період з 01.04.2017 року по 31.03.2017 року).
Які доходи включаються та не включаються до сукупного доходу сімей при розрахунку субсидії?
До сукупного доходу осіб, які досягли 14-річного віку станом на 1 січня року, за який враховуються доходи для призначення субсидії включаються усі види нарахованих доходів без урахування податку з доходів фізичних осіб, які надаються державною фіскальною службою та Пенсійним фондом.
До сукупного доходу сім'ї не включаються:
- частина допомоги при народженні дитини або при усиновленні дитини, виплата якої здійснюється одноразово;
- одноразова винагорода жінкам, яким присвоєно почесне звання України «Мати-героїня»;
- державна соціальна допомога на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;
- щомісячна адресна допомога внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг;
- сплачені особою аліменти;
- доходи від розміщення депозитів;
- оплата праці членів виборчої комісії, а також осіб, які залучаються до роботи в комісії, у тому числі в день голосування, дні встановлення підсумків голосування та результатів виборів;
- допомога громадських та благодійних організацій;
- допомога на поховання;
- одноразова допомога, яка надається відповідно до законодавства або за рішенням органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності;
- вартість безоплатно отриманих санаторно-курортних путівок, протезно-ортопедичних виробів, засобів реабілітації;
- суми, які виплачуються в порядку відшкодування шкоди, заподіяної працівникові за ушкодження його здоров’я, що пов’язане з виконанням ним трудових обов’язків.
Особам, які беруть (брали) безпосередню участь у проведенні антитерористичної операції, та/або членам їх сімей до сукупного доходу не враховуються:
- отримані ними у період безпосередньої участі у проведенні антитерористичної операції грошове забезпечення та інші виплати;
- отримана ними у період та/або після безпосередньої участі у проведенні антитерористичної операції благодійна допомога незалежно від розміру та джерела походження.
Якщо отримувач субсидії отримав повідомлення, що субсидію з травня 2017 року припинено через несплату послуг. Що робити?
Наявність будь-якої заборгованості не впливає на призначення субсидії, якщо громадяни звертаються за нею вперше.
За новими правилами, з травня 2017 року при призначенні субсидії на наступний період враховується наявність простроченої понад два місяці заборгованості з оплати послуг.
Управлінням отримано від житлово-комунальних підприємств інформацію про заборгованість з оплати послуг, тому субсидію на наступний строк не призначено, про що було проінформовано отримувачів повідомленням.
Якщо, протягом двох місяців з дати інформування громадянин документально підтвердив сплату заборгованості або укладення договору про її реструктуризацію, субсидія призначається з дати закінчення дії попередньої субсидії, в іншому випадку – з місяця, в якому громадянин документально підтвердив сплату заборгованості або укладення договору.
Чи змінилися соціальні нормативи ?
З травня 2017 року збільшено соціальну норму житла для домогосподарств, які складаються з однієї-двох непрацездатних осіб, у розмірі 75 кв. м на господарство, а не 48,87 кв. м, як було раніше.
Водночас соціальні нормативи на користування житлово-комунальними послугами при розрахунку субсидії та пільг, а саме на газ та електропостачання, яке використовується для опалення знижено.
За новими нормативами будуть нараховувати субсидії та пільги вже на наступний опалювальний сезон 2017-2018 років.
Таким чином, під час опалювального періоду 2017-2018 рр. норму природного газу для опалювання приміщення зменшено з 5,5 до 5,0 м3 на 1 м.2 опалювальної площі житлового приміщення.
Норма електроенергії, що використовується для індивідуального опалення приміщень, зменшується з 65 до 51 кВт.·г на 1 м2 опалювальної площі житлового приміщення.
Який порядок обчислення доходу при розрахунку розміру субсидії для окремих категорій громадян?
Якщо в особи, яка досягла 18-річного віку, станом на 1 квітня 2017 року, середньомісячний сукупний дохід менший від прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на 31 березня 2017 року, або в якої відсутні доходи, але вона навчалася за денною формою навчання у загальноосвітньому, професійно-технічному, вищому навчальному закладі, для розрахунку субсидії середньомісячний дохід визначається на рівні одного прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на 31 березня 2017 року ( 1600,0 грн. на місяць).
Якщо особа протягом зазначеного періоду отримувала хоча б один з наступних видів доходу: пенсію, стипендію, допомогу при народженні (усиновленні) дитини, допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, допомогу по догляду за інвалідом I та II групи внаслідок психічного розладу, допомогу особам, які не мають права на пенсію та інвалідам, допомогу по безробіттю або будь-які інші доходи, то у розрахунок субсидії включаються фактичні розміри отриманих доходів.
Якщо в особи відсутні доходи, для розрахунку субсидії середньомісячний дохід такої особи визначається на рівні двох розмірів прожиткового мінімуму (3200,0 грн.) за місяць.
Пільги чи субсидія: що обрати?
Нагадуємо, що субсидія та пільги одночасно не надаються. У разі призначення субсидії, пільги з оплати житлово-комунальних послуг не нараховуються.
На питання, що вигідніше – оформляти субсидію чи користуватись пільгою, однозначної відповіді немає. Все залежить від індивідуальних обставин кожного домогосподарства (його складу, розміру отриманих членами домогосподарства доходів, переліку житлово-комунальних послуг, категорії пільг тощо).
Отже, що краще обрати пільгу чи субсидію громадянам необхідно вирішувати в індивідуальному порядку самостійно.