01 квітня по всій Україні стартує призов на строкову службу. Відповіді на актуальні питання надає начальник відділення призову Нікопольського об’єднаного міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки майор Костянтин Карабаш.
Який вік громадян для проходження військової строкової служби?
- Призову підлягають особи з 18 до 27 років.
Термін проведення весняного призову?
- Відповідно до Указу Президента «Про строки проведення чергових призовів на строкову військову службу у 2021 році» призов на строкову службу триватиме з 01 квітня по 30 червня (весняний призов) та з 01 жовтня по 31 грудня (осінній призов).
Який термін строкової військової служби?
- Для осіб з вищою освітою – один рік. Для громадян без вищої освіти – 18 місяців.
Чи обов’язкове отримання повістки для явки на призовну дільницю?
- Ні! Повістка не обов’язкова! Згідно Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» призовник має з’явитись на призовну дільницю у 10-ти денний термін з дня оголошення початку призову.
За яких обставин надається відстрочка від проходження строкової військової служби?
- Відстрочка від призову на строкову військову службу надається призовникам за рішенням районної (міської) призовної комісії відповідно до Закону: за сімейними обставинами, станом здоров'я, для здобуття освіти та продовження професійної діяльності.
(стаття 17 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2232-12#Text)
Якщо до призову на строкову службу призовник працює, чи зберігається за ним робоче місце та заробітна плата?
- Так, відповідно до статті 119 Кодексу про працю на час проходження служби зберігається робоче місце та середня заробітна плата.
Чи є можливість при проходженні строкової служби підписати контракт зі Збройними силами України?
-Так, військовослужбовець строкової служби має право підписати контракт з військовою частиною та продовжити службу в якості військовослужбовця за контрактом.
Яка відповідальність за ухилення від строкової служби?
- За ухилення від проходження військової строкової служби передбачено як адміністративна, так і кримінальна відповідальність.
Чи залучаються військовослужбовці строкової служби до участі в ООС?
-Ні, не залучаються.
Джерело: http://www.nikopol-mrada.dp.gov.ua/