Попередження: отруєнь бджіл

Попередження: отруєнь бджіл

За результатами селекторної наради Мінагрополітики, яка відбулась навесні цього року, звертаємо вашу увагу на те, що з початком весняно-польових робіт вкрай важливо ще раз підняти питання щодо застосування пестицидів і агрохімікатів.

Міністерство аграрної політики та продовольства України неодноразово наголошувало під час численних нарад та засідань з представниками профільних асоціацій та спілок щодо виконання низки норм та інструкцій, аби убезпечити галузь бджільництва від отруєння бджіл хімікатами адже протягом 2015 та у першому півріччі 2016 років були зафіксовані масові отруєння бджіл в ряді областей.

Пунктом 7 «Інструкції щодо попередження та ліквідації хвороб і отруєнь бджіл» передбачено інформування власників пасік за три доби до хімобробок з зазначенням застосовуваного отрутохімікату, місця (у радіусі 7 км), часу і способу проведення обробки. Указують час ізоляції бджіл. Обробки проводять у період відсутності льоту бджіл у ранкові або вечірні години.

Не допускають обробку квітучих медоносів і пилконосів під час масового льоту бджіл.

Відповідно до статті 38 Закону України «Про блжільнидтво» порушення законодавства в галузі бджільництва тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно з законами України.

Відповідальність за порушення законодавства в галузі бджільництва несуть особи, винні у неповідомленні (приховуванні) або наданні неправдивої інформації про виникнення загрози бджолам при застосуванні засобів захисту рослин, а також у порушенні технології вирощування рослин сільськогосподарського та іншого призначення, що призвело до погіршення умов у ареалах розселення бджіл.

Дотримання правил та прояв взаємоповаги один до одного є гарантом плідної співпраці сільськогосподарських підприємств та пасічників, що не лише забезпечить відсутність судових тяжб з приводу відшкодування завданої шкоди, а й принесе користь обом сторонам, пасічнику — мед, пилок та здорових бджіл, власнику с/г підприємства — підвищення врожайності сільськогосподарських культур не менш як на 25%, що запилені бджолами, а пересічним людям — продукти бджільництва для здоров’я та продукцію випущену с/г підприємствами на прилавках магазинів.

Джерело: http://portal.nikopol.net/

Читати попередню

Город Никополь под наблюдением

Читать наступну

У Нікополі розпочали роботу літні шкільні табори

Останні новини

Каталог підприємств Нікополя

+ Додати підприємство