Автор: Журавльов Віталій Юрійович
Статус: на розгляді
Петиція №: Ко-Ж-656
Подана: 11 квітня 2017 р.
Дата початку збору підписів: 12 квітня 2017 р.
Дата завершення збору підписів: 10.07.2017р.
Дата коли петиція набрала необхідну кількість голосів (250 голосів): 22.06.2017р.
Принципи формування Громадської спостережної ради
«Відповідно до п.п. 7, 8 ст. 64 Статуту територіальної громади м. Нікополя, з метою громадського контролю за діяльністю комунальних підприємств, установ та організацій, забезпечення прозорості та звітності їх діяльності, контролю за тарифами на послуги, раціональністю використання фінансових та матеріальних ресурсів комунальних підприємств, захисту інших корпоративних інтересів мешканців міста створюється Громадська Спостережна рада (далі по тексту ГСР).
Це важливий інститут громадянського суспільства, покликаний здійснювати громадський контроль за діяльністю міської влади і за керівниками комунальних підприємств, установ та організацій. У чинній редакції Статуту міста Нікополя, і в прийнятому в його розвиток «Положенні про ГСР» передбачено, що кандидатури у члени ГСР подаються депутатами Нікопольради в частині свого представництва та Громадськими організаціями, об'єднаннями громадян, осередками політичних партій в кількості не більше одного представника від організації - в частині представництва громадськості.
Персональний склад ГСР затверджується на сесії міської ради, що не дозволяє реалізувати повною мірою один з основних принципів місцевого самоврядування, закріплений в статті 4 Закону України «Про місцеве самоврядування»: підзвітність та відповідальність перед Територіальними громадами органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб. Не може орган контролю, який сформований міською владою, ефективно виконувати свої контрольні функції, так як він організаційно залежить від міського голови та депутатів.
Події, що відбулися 30 березня 2017 року на сесії міської ради підтвердили це - під впливом міської влади 10 членів ГСР склали свої повноваження, а в Положення про ГСР були внесені зміни, які ще більше урізують повноваження громадськості з контролю за діяльністю міської влади і за роботою керівництва комунальних підприємств.
У відповідності до п.10 статті 13 Статуту територіальної громади м. Нікополя мешканці міста мають право:
... виступати з громадськими ініціативами з питань покращення життя у місті, діяльності органів міського самоврядування, міських нормативно-правових АКТІВ та контролю за їх виконанням.
На підставі вищевикладеного, на виконання резолюції звітного Засідання Громадської спостережної ради Нікопольської територіальної громади від 17 березня 2017 року (одноголосно прийнята членами ГСР і представниками 25 громадських організацій міста Нікополя), прошу приступити до розробки нормативного акту «Зміни до Статуту територіальної громади м. Нікополя», в якому передбачити наступні положення: 1. До Статуту міста необхідно внести окрему главу, яка детально регламентує порядок формування і роботи ГСР.
2. Розширити повноваження ГСР (сфера контролю - всі питання пов'язані з витрачанням бюджетних коштів, контроль за діяльністю комунальних підприємств та за тарифами).
3. ГСР не повинна формуватися рішенням депутатів міської ради - представництво повинні мати всі Громадські організації міста, які обирають на своєму засіданні виконавчий орган та Голову ГСР.
4. До складу ГСР не можуть входити депутати, держслужбовці та працівники будь-якого органу місцевого самоврядування.
5. Виконавчі органи Нікопольської міської ради повинні повідомляти ГСР про створення тендерних комісій, включати до складу комісії членів ГСР та повідомляти ГСР про годину та місце засідання тендерної комісії. При обговоренні вищезгаданих питань на засіданнях комісій міської ради, на сесіях міської ради, в інших дорадчих органах, запрошувати для участі в дискусіях Віталія Журавльова, Сергія Копчика та Ларису Калюжну (членів ГСР у 2016-2017 роках). Вищенаведені зміни до Статуту міста Нікополя дозволять забезпечити ефективний громадський контроль за витрачанням бюджетних коштів, за тарифами і за роботою комунальних підприємств. Висловлюємо надію, що міська влада правильно розуміє необхідність існування контрольного органу, який формується громадою Нікополя.»