Тариф на воду, який існує зараз, встановлювався ще в 2016 році. З того часу поступово підвищувалися ціни на всі складові, які застосовуються в технологічному процесі виробництва питної води, збільшилися ціни на електроенергію та технічне обслуговування, а також розмір мінімальної заробітної плати. За підсумками І півріччя 2018 року підприємство зазнало збитків майже півтора мільйона гривень.
Відповідні документи на підвищення тарифу на воду та водовідведення були передані до Національної комісії, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Після проведення докладних розрахунків Національна комісія запропонувала такий тариф: для мешканців приватного сектору на питну воду 6,68 грн. за м куб., водовідведення 11,14 грн. за м куб., разом – 17,82 грн. за м куб.; для мешканців багатоквартирних будинків на питну воду 7,15 грн. за м куб., водовідведення 11,94 грн. за м куб., разом – 19,09 грн. за м куб.
Якщо на засіданні НКРЕ затвердять новий тариф, то він вступить в дію протягом декількох місяців. Але в новий тариф не закладено підвищення ціни на рідкий хлор, який використовують у виробництві питної води. Єдиний виробник рідкого хлору в Україні АТ «Дніпроазот» пропонує цей реагент міськводоканалам по ціні втричі вищою, ніж була до зупинки цього хімічного заводу. Отже ці витрати теж необхідно передбачити. Як підрахували фахівці, підвищення тарифу буде невеликим, не більше гривні, десь 50-70 копійок на 1 м куб. Тож до нового року тариф на питну воду в Нікополі підвищиться ще раз. Але можливо Антимонопольний комітет зможе вплинути на монополіста по виробництву рідкого хлору, тому що стрибок ціни в три рази достатньо відчутний удар для всіх водоканалів України, і відпускну ціну на рідкий хлор буде зменшено. Тоді «новорічного» підвищення тарифу на воду не відбудеться.