Підсумки третього етапу впровадження системи відеоспостереження «Нікополь – прозоре місто»

Підсумки третього етапу впровадження системи відеоспостереження ...

 

Пропоную вашій увазі підсумки третього етапу впровадження системи відеоспостереження «Нікополь –прозоре місто».

Як ви знаєте, останні 2 роки в Нікополі створюється система відеоспостереження згідно з програмою «Нікополь-прозоре місто» .
Її мета – зробити наше місто більш безпечним для життя, більш комфортним та чистим, зберегти майно громади від вандалів та злодіїв, та інше.

Система надає Національній поліції та муніципальній поліції, комунальним підприємствам дуже дієвий інструмент для виконання своїх обов'язків перед громадою.

Всі мешканці міста можуть використовувати онлайн-відео зі значної частини камер у своїх потребах (http://www.kanrit.com/webcameraall).

Нагадаю, що першим етапом розгортання системи «Прозоре місто» було встановлення камер з ініціативи та за кошти підприємців (http://nikopolnews.net/…/polgoda-proektu-prozrachnyj-gorod-…) .

Другий етап започаткував фінансування проекту вже за кошти громади та гранту Спільного проекту Програми розвитку ООН та Євросоюзу (ПР ООН/ЄС) «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (https://www.facebook.com/sv.gorobchenko/posts/1164512527028068)

Третій етап

Зважаючи на цілком позитивний результат реалізаціі 1-го грантового проекту зі створення повноцінної міської системи відеонагляду, у листопаді 2017 р. Нікополю в особі ГО «Власна ініціатива» було надано 2-й грант – на розширення системи відеонагляду (за умови співфінансування з міського бюджету).

Усе, що планувалося після закінчення 2-го етапу, нам вдалося втілити в життя – разом з Юрий Сокол, Макс Костыркин (Max Kosturkin) , Сергієм Дорошенко та відділом міжнародного співробітництва та розвитку Нікопольської міської ради , друзями-підприємцями.

Що вдалося зробити за рахунок гранту ПРООН/ЄС...

1. На великих площах встановлено роботизовані камери (6 шт.) з можливістю охоплення відеонаглядом до 360 градусів та 20–36-кратним наближенням до об’єкту.
2. Додано ще 15 камер на перехрестях вулиць, насамперед – віддалених від центру.
3. Встановлено допоміжний сервер у центрі обробки даних та збільшено дисковий об’єм пам’яті серверів для більш тривалого зберігання даних.
4. У будинку міської ради та її виконавчих органів створено робоче місце для чергового з 43’ монітором.
5. На ділянці «ЦУМ – Алея закоханих – Європейська площа» налагоджено зони вільного Wi-Fi (мережа «Public Wi-Fi», вхід без паролю)

Вперше ми встановили камери з живленням від сонячних батарей у віддалених від джерел живлення місцях.

Сума гранту ПР ООН разом із 20 відсотками фінансування з міського бюджету становить 488 500 грн.

…та за інші кошти

За кошти компанії «Сентравіс Продакшн Юкрейн» були встановлені дві камери на площі біля Центральної заводської прохідної (http://www.kanrit.com/web63) та на зупинках біля заводоуправління (подяка за підтримку Руслан Якимец).
За кошти Антонина Кожарская ми налаштували відеонагляд за спортмайданчиком біля міського пляжу (http://www.kanrit.com/web62)
За кошти фірми «Канріт» були встановлені камери на міській набережній – на ділянці дамби (http://www.kanrit.com/web61) та біля Нікопольського державного краєзнавчого музею (http://www.kanrit.com/web60).

У рамках проекту «Бюджет участі» за ініціативи мешканців району Новопавлівка у ЗОШ №18 були встановлені три камери, які охоплюють відеонаглядом усю пришкільну територію. Це надзвичайно важливо, зважаючи на те, що по ній протягом доби проходять сотні людей.

З міського бюджету були профінансовані роботи з розширення міської оптоволоконної мережі, яка уможливила організувати надійну роботу значної частини камер, Wi-Fi точок доступу, автоматизованої системи медичного обліку тощо.

Додатково за порівняно невеликі кошти з міського бюджету – 111 тис. грн. – були встановлені комплекси автоматичної фіксаціі номерів автомобілів у напрямку міста Кривого Рогу та села Чкалова, закуплені камери для встановлення таких комплексів в межах міста. Це означає, що у разі, коли щось трапиться, з великою вирогідністю будемо знати, які саме автомашини в’їхали та виїхали з міста.

Отже, загалом у міській системі відеонагляду функціонує 107 відеокамер.
Система знаходиться на балансі виконкому Нікопольської міської ради , за її функціонування відповідає відділ з питань надзвичайних ситуацій виконкому НМР.
А ГО «Власна ініціатива» буде і надалі активно сприяти розвитку системи.

Хто не стояв осторонь?

Хочу подякувати всім, хто у той чи іншій спосіб допомагав втіленню проекту:
• Алексей Савченко та його підлеглим з КП «Міськавтодор-1»
• Керівництву ТОВ «М-Літ»
• Керівнику мийки машин на перехресті Херсонської та Станіславського
• СТО «Авіцена»,
• ТОВ «Арована»,
• керівникам інтернет-провайдерів «Експрес» (Руслан Гурин (Ruslan Gurin)та «Мейнстрім»(Роман Ляшенко (Roman Lyashenko).
Вони завжди йшли назустріч у вирішенні всіх питань.

І, як завжди впродовж останніх півтора року, ми відчували всіляку підтримку й допомогу з боку заступника начальника Нікопольського відділу Національної поліції України Юрий Сидорук, а у справі співпраці з заводами та підприємцями – з боку зав.сектору з питань сприяння розвитку малого та середнього бізнесу управління економічної політики Нікопольської міської ради Юлия Василенко.

Наразі завдання міської громади – зробити так, щоб ця система відеоспостереження використовувалася найбільш ефективно.
А найголовніше – щоб вона допомагала запобігати проявам насильства, крадіжкам, аварійним ситуаціям на дорогах, вандалізму та псуванню майна громади…

І наостанок: що ж далі?

1. Протягом двох-трьох місяців в місцях відеонагляду планується встановити інформаційні таблички «Увага!Відеонагляд».
2. В наступному році плануємо розширювати Wi-Fi мережу по місту-парки,сквери тощо.
3. Вчимося ефективно використовувати камери для контролю діяльності комунальних служб, для проведення заходів щодо підвищення безпеки на дорогах.
4. Плануємо підключення камер у будинках ОСМД (на засадах співпраці і співфінансування) та подальше росповсюдження відеоконтролю пришкільних теріторій.

Будь ласка, надавайте пропозицій щодо найбільш ефективного використання системи, критичні зауваження будь-яким зручним для вас способом:

Форма звернення до мера міста http://www.nikopol-mrada.dp.gov.ua/servisi/pytannia-meru

E-mail : kosturkin.max@gmail.com – Максим Костиркін, керівник відділу з питань надзвичайних ситуацій міськвиконкома

0-800-504105 відповідальний черговий виконкома

Коментарями та повідомленнями у Фейсбук на мою адресу

Сергей Горобченко

Джерело http://nikopolnews.net

Читати попередню

Чтобы получить 10 лет тюрьмы, достаточно поджечь солому. ВІДЕО

Читать наступну

Самое чувствительное место у людей – пятая точка

Останні новини

Каталог підприємств Нікополя

+ Додати підприємство